uvod-motto.gif (11825 bytes)

mojej stránky výskyt, pre ľudí mne blízkych

34. vydanie • III. ročník • 09. júl 2001

© martin tužinský 1999-2001 • posledná aktualizácia: 13.08.2001

ICQ: 125049607

Víril som ja, víril... 
(30. 07. 2001 - 10.00 CET)

  Sorry, nestíham! 
(13. 08. 2001 - 19.30 CET)

Chcem sa ospravedlniť všetkým, ktorí v čase od 26. júla do 30. júla 2001 dostali odomňa z adresy tuzko@erland.sk zavírené maily. Tiež som bol jeden z postihnutých, ktorí si museli svoje compy následne dať liečiť od vírusového bezmeku údajne španielského pôvodu s názvom SIRCAM (svojvoľne manipulujúceho s mailovou poštou a vlastne i celým počítačom). Ak som spôsobil ujmu na zdraví Vašich elektronických kamarátov s následným infarktom ich majiteľov, hlboko a úprimne sa ospravedlňujem!
EŠTE RAZ - PARDON, SOM NEVINNÝ!
Martin Tužinský, Zvolen - 30.07.2001

 

Napriek úprimnej snahe vykonať 35. oficiálnu aktualizáciu mojej stránky v počiatku augusta t. r., nebolo mi toto moje snaženie umožnené a to z dôvodov najmä pracovných. Jednak sa mi v robote trošku zvýšil objem pracovných aktivít a potom je tu ešte fakt, ktorý som zrejme tiež už spomínal - vyprdnutý home-comp na ktorého vzkriesenie nemám znalosti a ani čas. Btw: čaká ma čosi ako dovolenka v exteriéri slovenskej prírody, takže chvíľku budem v elektronickej pasivite (8/2001). Však, ak by niečo, tak 0905-220619. Pekný zbytok leta prajem, svet!
Hemendex, B. Bystrica (práca) 13.08.2001

Tentoraz bez politiky! 
Veru, tak som sa rozhodol. Je leto a ja necítim potrebu sa tu rozčuľovať. Televízne noviny už nepozerám dlhší čas - nemám na ne chuť i nervy a taktiež ma nezaujímajú ani iné, hocakou formou politicky ladené relácie. A tak som sa rozhodol zobrať toto tridsiateštvrté vydanie apoliticky. Však je čas dovoleniek, tak čo sa trápiť pánskymi huncútstvami. Ozaj, keď som pri tých dovolenkách - všimli ste si najbežnejšiu otázku Slováka v letných mesiacoch? „Jéjda, ty si krásne opálená, kde si bola na dovolenke?“ Mňa to vždy tak krásne pobaví. Pretože v tom momente sa rozprúdi živá debata na tému neklimatizovaných autobusov krachujúcich cestoviek, šialených cien v Chorvátsku, skladiska odpadu na gréckych plážach, negramotného sprievodcu na poznávacích zájazdoch a podobných problémov draho zaplatených dovoleniek bežného Slováka, ekonomicky patriaceho k strednej vrstve obyvateľstva - čiže bedára, ktorý celý rok šetrí, aby za dva týždne minul, a to všetko diskutabilnú protihodnotu. A tie nádherné predbiehačky, že kto je lepšie opálený... Minule, no minule... včera to myslím bolo, keď sa odborne porovnávala v našom vchode pri výťahu farebná škála pigmentu po dovolenke sa vrátiuvších spoluobčanov, sa ma niektorá zo samozvaných porotkýň spýtala: „A ty si mi nejaký veľmo opálený, šohaj, pri ktorom mori že si sa bol slniť?“ Nuž, odpovedal som jej popravde: „Na futbalovom turnaji v Domanikách a to, čo zdanlivo pôsobí ako opálená koža, je v skutočnosti zaschnuté blato...“ Pozerala na mňa ako šialená krava na IQ-test a odpochodovala lichotiť iným. Áno, zvykli sme si posudzovať hodnotu dovolenky podľa tmavosti našej pokožky (joj, ako závidím cigáňom), vzdialenosti toho ktorého letoviska a cenových relácií tej ktorej dovolenky, pričom nám úplne unikol základný zmysel - oddych od zdrvujúceho stereotypu súčasného Slováka. Ja sa za hranice teda nehrabem. Jednak som ešte nepochodil to, čo máme tu doma a potom, priznám sa, neláka ma to, ak ide teda o more. Toto leto som akurát pozvaný na Zelenú vodu, čo je, ak dobre lokalizujem, niekde okolo Nového Mesta a možno sa zmôžem na nejakú viacdňovú cyklotúru s kamarátmi. Ale more? Ležať na pláži, chrúmať vyduté konzervy, lacno nakúpené v Tesco-akcii, chľapotať plechovkového Steigera a slepo závidieť nemeckým turistom, dláviacim desaťmarkové nanuky? Nie, ďakujem, neprosím...
Smädný Hemendex - pivo, futbal, sex :-)))Tento úvod - úvodník píšem v netradičnom prostredí i v netradičnom čase, a to vtedy, kedy by som mal podľa mojej pracovnej zmluvy konať aktivity trošku odlišné, ako momentálne vykonávam. Áno, tieto nezmysly písmenkujem v pracovnej dobe na pracovnom compe z jednoduchého dôvodu - môj domáci počítač minulý týždeň jemne odhynul, pričom len v občasných chvíľach svojej dobrovoľnej eutanázie sa ako-tak preberie a pár minút predstiera plnú funkčnosť Windowsu MDCCCCLXXXXVIII. Keď už dúfam, že moja činnosť v tomto operačnom systéme je plne aktívna, pokojne sa bez opýtania reštartne bez následného uchovania infomácií, čo následne sprevádza verbálny prejav z mojej produkcie, ktorý tu vďaka dobrým mravom, nemôžem citovať. A všetko robím odznova - mám totiž takú dosť nešťastnú vlastnosť - všetko „sejvujem“ až keď to mám mať hotové, čo väčšinou nikdy nestihnem, vďaka spomenutému problému. Už som aj diagnostikoval poruchu, nejako mi prestal „hrať“ ventilátor osviežjúci moju večne horúcu vú-dú trojku, tá sa samozrejme prehrieva, až získa falošný pocit, že je päťka, čo následne kapacitne nezvládne a upadne do krátkodobého bezvedomia. No neštvalo by aj Vás, keby ste mali pred očami neustále tú odpornú, oči ťahajúcu, modrú obrazovku s úvodným skendiskom a ten nervydrásajúci nápis: Zase len to pivo! „Počítač bol nesprávne vypnutý, nabudúce zvoľte príkazový riadok Vypnúť v paneli Štart?“ Mňa to teda štve a to dosť, pretože akurát tento riadok píšem po ďalšom reštarte (to už dopisujem doma - teda snažím sa). Už som ho aj povysával od prachu, nič nepomáha, jednoducho asi mu vadí tridsaťosem v tieni... To prekáža i mne (znova mi rachol), preto sa na celý úvodník vykašlem a idem na pivo. Sebe želám dobrú chuť a Vám prekrásne leto. Ešte sa ozvem. Snáď.

POZN.: Všetky rubriky sú „apgrejdované“ nezávisle na oficiálnych vydaniach mojej web-prezentácie, pričom vo všetkých je vyjadrený môj subjektívny názor na udalosti, ktoré sa v mojom okolí udiali, dejú, alebo budú diať, a ktoré sa nemusia zakladať na skutočnej pravde. Za všetko uvedené na doméne www.hemendex.sk nesiem zodpovednosť teda len v rámci tejto samotnej stránky. 
P.S.: Ak nebude nabiehať stránka pod doménou www.hemendex.sk, skúste originál adresu: hemendex2.host.sk, to by už malo zabrať - neviem, kde je stále problém!
Ak by nešlo ani to, tak som na adrese:
hemendex.home.sk alebo na tel.: 0905220619

Voľajaké tie novinke na tejto stránke

Jejda - strašne veľa - napriek tomu, že mi stále padá počítač, som tu porobil mnohé zmeny! Takže spomeniem len to, čo som pridal tento víkend:
• v rubrike jingle som pridal čosi nové a to konkrétne Fun radio, Rádio Local FM a Rádio T. Ostatné neskôr, pretože mi pri púšťaní CoolEditu stále padá počítač.
• Nové veci v akciách. Reportáže z guľášov i môjho prvého cyklošľapu na novom kolesovom približovadle.
• Konečne sa akého takého apgrejdu dočkala i rubrika Lampáreň (niekdajšie O inom plus). Hoci ide o príspevok nielen z mojej produkcie...
• Nové FOTKY sú z bratových promócií, o niečo veselšie sú ale z jednej alko-akcie za našou krčmou. Tie sú tu.
• 11. júla som pridal aj kulilinček z hudobného archívu môjho synťáku - berte s rezervou štyri skladby, ktoré sú tutoľa. A reportáž z účinkovania mužstva Erland na 20. ročníku turnaja v Domanikách je zase na tomto mieste.Kamarát - stotridsaťkilový večne smädný Palči
• 30. júl 2001 - krátka správa z dvoch turnajov, ktorých sa zúčastnil TJ Družstevník Hronská Dúbrava - TADY

Najbližšie chystám zverejnenie článkov i fotiek z prvého čísla časopisu ROCK-FM, ktorý bol vydaný v roku 1992 a ktorý mi zapožičal kamarát, taktiež nové jingle a mnoho iných vecí.
Všetko je to však podmienené mojim voľným časom a najmä sfunkčnením môjho počítača.

Stránky, ktoré stoja za audienciu

www.nooby.sk - Na jeho stránku som naďabil totálnou náhodou asi pred poldruha rokom, ale neľutujem. Pretože je to jeden z mála kamarátov, ktorých som spoznal cez internet a v núdzi ho netreba prosiť na kolenách. Už sme sa raz dokonca spolu opili na jednej vynikajúcej akcii vo Zvolene a verím, že to rovnakým systémom zreprízujeme i v jeho (vlastne i mojej) rodnej Blave. Na stránke má síce o pár stovák väčšiu dennú návštevnosť, keď si ju však otvoríte, zistíte prečo. Stojí totiž za to!

www.mix.sk - Túlal som sa len tak v rámci pracovného flákania internetom a našiel som toto. Neviem čomu sa chlap venuje profesionálne, ale podľa obsahu, vizáže a celkového dojmu z tejto jeho aktivity, súdim, že nikde nerobí, len sa prehŕňa v html kóde v rámci svojej stránky. Tak bohatý výber fotiek, článkov a vecí pre voľné chvíle som totiž nenašiel ani na oficiálnych portáloch. Osobne ma teší, že ako podstránku spravil osobnú prezentáciu i svojej korele, čo sa mi páči, pretože i ja mám rád zvieratká... či už s ryžou, alebo zemiakmi...

www.mlaco.sk/bicykel - Tak toto je už profesionál ako lusk! Taktiež osobná stránka (www.mlaco.sk), z ktorej ma zaujala najmä jej cyklistická sekcia. Nechápem, ako môže niekto za jeden deň prejsť niečo cez tristo kilometrov, keď ja už chrčím pri stovke, ale ako chlap píše (a ja tomu verím), je to možné. I keď je potom mesiac na maródke. Takže tu nájdete reportáže z nekonečne mnohých cyklo-výletov, veľa fotiek a, čo je pre cykloturistických greenhornov (teda i mňa) najviac potrebné - je tu celý zoznam vecí, ktoré si treba pobaliť. A nechce za to ani fuka. To je prístup!!!

Ďakujem...

za to, že som prišiel o to, čo som si nezaslúžil. Svojím správaním, chovaním i egoistickým prístupom.
Ďakujem i všetkým tým, ktorí sa cítia byť Slovákmi i za siedmymi horami i siedmymi riekami. Že jednoducho nezabudli...

Svet vo veršoch

Dnes len jedna krátka veta:
„Všetkým ľuďom tohto sveta
želá krásny zbytok leta
Maťo alias Omeleta!“  
;-)

Nabudúce
zasa
politika

Spravodajstvo z regiónu ZV
fikcia číslo 39 :-) Kto mi uveril?

Problémy so zastaralým vozovým autobusovým parkom zvolenskej MHD vyriešilo predstavenstvo DP vskutku originálne. Z Ulanbátaru, kde sa vyraďovala elektrická sekcia mestskej dopravy nakúpili zlacnené električky, ktoré v súčasnosti skúšobne premávajú na linke 39 (bývalý autobus č. 11) z Námestia SNP až do kúpeľnej Kováčovej. Problémom sú len menejtrvanlivé umelohmotné koľajnice, ktoré najmä v letných mesiacoch svojvoľne menia skupenstvo. Menšie výhrady sú i k faktu, že trať ide stredom detského bazénu na kováčovskom kúpalisku.  (hem)

I to sa stalo...

jún 2001
Kúpil som si nový bicykel. Konečne čosi pre dvojmetrovú opachu, však keď na ňom sedím a prebieha ma kamión, usmievam sa na vodiča v úrovni jeho očí, čo ho musí prenáramne frustrovať. A vykonal som i úžasnú a najmä fyzicky náročnú cyklopúť. Keďže môj nový cesťák má aj čosi ako tachometer, uvádzam prvý deň v jeho sedle v číslach a faktoch:
Trať: Zvolen - Sekierska dolina - Michalková - Zvolen - Kováčová - Sielnica - Kováčová - Zvolen (krčma) + občasné obchádzky)
Kilometre: 69 km
Čas: ??? - nechtiac som ho vymazal :-)
Priemerná rýchlosť: 17,45 (pol trasy som sa flákal alebo tlačil)
Max. rýchlosť: 52,2 km/hod. (dole kováčovským kopcom)
Ja viem, je to úbohé, ale čo chcete od jedného popoludnia, najmä ak som ešte trošku indisponovaný z minulého, plnohodnotne prežitého dňa...

jún 2001
Križovatka Rudlovská cesta a Cesta k nemocnici v Banskej Bystrici. Klasická križovatka typu „Té“ s hlavnou cestou typu „eL“. Máme to v podstate pod oknami, kde simulujem pracovnú činnosť, takže ňou prechádzam pomerne často. V jedno ráno však preťal hmlu škripot bŕzd a následný buchot trenia kovu o kov. Jednoducho - ťukli sa dve autá. Nič nové, to sa stáva. Keď sa to však udialo v tento deň asi tretíkrát, začal som pátrať po príčine. A čuduj sa svete, hoc nemám ani štipku detektívnej intuície, prišiel som na ňu. Niekto ukradol značku „daj prednosť v jazde“ z vedlajšej cesty. Keďže tým pádom vyzerala ako hlavná (spomínal som, že hlavná je v tvare „L“ a ešte je aj asfalt ťahaný tak, aby mýlil) a občas ňou prehučali i cezpoľní vodiči, nebolo o zábavu v štýle amerických filmových auto-karambolov núdza. Nepísal by som to tu ale, keby to nemalo dohru. Takže hneď v ten deň som zavolal na Políciu-východ (spomínané miesto je vo východnej časti mesta), kde ma odporučili na Políciu-západ, ktorá má údajne na starosti dopravné značenie. Okej, zavolal som tam, dosť dlho nechápali, čo im chcem nahlásiť, možno som to zle vysvetlil, alebo tam na telefóne sedí imbecil, ktorý mi po bezduchom a totálne zbytočnom dialógu dal číslo na Dopravnú políciu. Už som bol vytočený, pretože od križovatky sa neustále ozývali brzdiace pazvuky, tak som vyťukal 158, s tým, že budem zlý. Nebol som, tam mi to totiž nikto nezdvihol. Áno, na 158-čke nesedel nikto!!! To už ma chytal záchvat zúrivosti (som totiž dosť prchký, keď ma niečo naštve) a zavolal som na prvé číslo zo zoznamu, v ktorom sa blysol názov Polícia. A v tom akoby uťal. Zdvihol mi to príjemný ženský hlas, ktorý ma ochotne prepojil na najvyššieho dopravno-značiaceho náčelníka a tam som už konečne uspel. Na políciu nezvykle inteligentný a slušný človek (má údajne na starosti komplet značenie v meste) poďakoval za moju všímavosť :-))) a prisľúbil riešenie problému. Popoludní tam už stála nová značka a počet kolízii rapídne klesol. Smutné je ale najmä to, že celý týždeň, kedy tam značka chýbala, si to nikto nevšimol a nik s tým nič nerobil. V dnešnej dobe totiž dokážeme len frflať a tam i naše revolučné aktivity aj končia. Takže som trošku hrdý, že som túto vec vyriešil ja. A ešte aj z Rádia Expres mi poďakovali es-em-eskou za info do ich dopravného servisu. Ozaj, teraz tam značka síce je, ale je zase obrastená nejakými kvitnúcimi kríkmi, čiže je mizerne viditeľná. Nikto ma už ale nedonúti absolvovať celý ten kolotoč odznova!

Výroky, ktoré šokovali 

Nová rubrika, v ktorej budem citovať výroky ľudí, s ktorými som sa stretol a ktorí „vypustili“ perly vhodné uverejnenia.
Dnes tu mám dva citáty, nevedel som si totiž vybrať, že ktorý ma viac pobavil, resp. naštval.
1. Riaditeľ zvolenskej SAD-ky na otázku, že prečo sa bez akéhokoľvek avizovania a zverejnenia dôvodu, zvýšila cena cestovných lístkov na „zlacnených“ zrýchlených spojoch Zvolen-Banská Bystrica, odpovedal: „Nuž, nám sa zdalo, že 18 korún je oproti plnej taxe (24,- Sk) príliš málo, tak sme si odhlasovali jej zvýšenie o dve koruny.“
2. Kamarát, ktorý prišiel zjavne „nalámaný“ na stredajší tréning, sa na otázku, prečo čas medzi príchodom z práce a tréningom, nestrávil inak, ako závodným popíjaním, odpovedal slovami: „hik... ááááh... hik, a čo som si mal čítať?!“

Aby sme sa rozumeli

www.hemendex.sk je osobná stránka čisto o mne a pre ľudí, čo ma poznajú, alebo poznať chcú. Ak teda hľadáš rozptýlenie iného charakteru, skús sa poobzerať inde. Internet je nekonečný... Ostatných vrelo vítam!

 

Dávam do pozornosti rubriku ARCHÍV, kde archivujem všetky úvody, ktoré som doteraz vyprodukoval.

Infarkt lá SAD

jún 2001
Hop - a je tu znovu obľúbená téma osoby mojej - Autobusová doprava mesta Zvolen, pri ktorej ma chytili tri menšie infarktové pocity. Takže pekne po poriadku:
1. infarkt: Nastupujem si raz v jedno slnečné pondelkové ráno do údajne zrýchleného spoja Zvolen-Banská Bystrica, ktorý rieši môj ranný import do, a následne večerný export z metropoly stredného Slovenska - Banskej Bystrice. Podávam zjavne ešte prispatému vodičovi, Emilovi, dvacku do hnátu, pričom očakávam, že sa v tom jeho objaví protihodnota v podobe cestovného lístku v hodnote 18 korún a dvojkorunový výdavok. Emil mi však s jemu vlastným ranným hundraním vtisne do haluze len spomínaný nevýherný tiket a na moje otázniky v tiež zjavne prispatých očiach, zmohnutých včerajším „tréningom“, reaguje vystretým ukazovákom v smere číselnej hodnoty na cestovnom lístku, kde sa usmieva nádherne zaokrúhlená číslovka - 20 korún Slovenských. Otázka: „že prečo“, zostala pre tú chvíľu neozodpovedaná. 
Ihneď po príchode do práce (v dobrej nálade) som volal na autobusovú stanicu Bé-Bé, kde som sa dožadoval vysvetlenia celého problému. Odporučili ma na kompetentné telefónne číslo na zvolenský dispečing - priamo k nejakému akožeriaditeľovi. Tam mi kompetentný ozembuch vysvetlil spomínané zvýšenie vskutku originálne. Bez najmenších výčitiek svedomia mi totiž oznámil, že sa im (teda asi jemu) zdala cena zlacneného cestovného v zrýchlených spojoch neadekvátne nízka oproti plnej tarife 18 Sk / 24 Sk, takže ju, v rámci svojich kompetencií, zdvihli na 20 korún. Na to, že sa pred polrokom zdvihlo cestovné globálne (zlacnené z 15 na 18 a klasické z 20 na 24), a sľúbilo sa túto taxu udržať pre tento rok nezmenenú, akosi nevedel vysvetliť. Možno i preto, že on Autobusovú stanicu Zvolen vidí len v spätnom zrkadielku svojho nablýskaného automobilu západoeurópskej výroby. Tam zrejme končí i jeho záujem o svoj rezort, o svoju prácu...
2. infarkt: Ten nazvem len dvoma slovami: „čipové karty“. Kto s touto kravinou už prišiel do styku, vie o čom hovorím. Z nostalgiou spomínam na klasické mechanické štikačky z dôb dávno minulých a ten nádherne mrazivý pocit, keď ma bez lístka vymákol revízor. Ideme ale s dobou a najnovší moderný trend sú čipové karty. Koniec mesačníkom, štvrťročníkom a podobným preukážkam, vďaka ktorým mestská doprava strácala poctivo nadobudnuté milióniky. Takže od 1. júla funguje i vo Zvolene stále populárnejší systém čipových kariet. To by bolo ešte v poriadku, keby sa znovu niečo nezvládlo. A to bolo vydávanie týchto plastikových hovädín. To totiž prebiehalo len 10 dní pred začatím ich platnosti a jedno jediné výdajkové miesto jednoducho kapacitne situáciu nezvládalo. Kamarát si kvôli tomu musel vybrať pol dňa dovolenky a aj to bolo málo. Čakal tri hodiny. Je to normálne?! Na rozhorčené listy a sťažnosti reagovali vo zvolenskej SAD-ke stručne. Máme len jeden počítač a aj ten sa občas kazí. Idioti. Zárobkové aktivity mesta Zvolen boli zase o čosi väčšie, ako technika slúžiaca na ich plynulý chod.
Ďalej - v sprievodnom letáku, ktorý slúžil ako propaganda k ich zriadeniu, sa spomínalo nád-herné percentuálne vyjadrenie chybovosti prevádzky čipových kariet. 0,02 % - to je priemerný výskyt chybného vydania lístku. Údajne! Pretože po začatí prevádzky týchto digitálnych kravín sa v priestoroch ich výdaja tvorili dve identicky početné fronty. V jednej sa stálo na ich vydanie, v druhej na ich reklamáciu. Nebolo totiž žiadnym „0,02-percentným šťastím“, že Vám lístok vydalo v hodnote 4,- Sk a z karty odpísalo 16,- a podobne. Sme už asi jednoducho krajina prúserov...
3. infarkt: Vrcholom je to, čo spravila SAD s rannými spojmi, označovanými ako "c"-školský spoj. Totiž z troch ranných autobusov zrušila počas prázdnin dva a ten, ktorý zostal jediný, kapacitne nezvláda nápor cestovaniachtivých pracujúcich. Totiž tieto školské premávali v čase medzi siedmou a pol ôsmou, kedy je najväčší nápor cestujúcich dochádzajúcich do zamestnania. Teraz sa všetcí tí, ktorým ledva stačili tri autobusy, veselo tlačíme v jednom.
ZA TO VŠETKO ÚPRIMNÁ VĎAKA, DUBOVÉ HLAVY ZO ZVOLENSKEJ SAD-KY!!!

PS: Nezostanem len pri slovách, začínam totiž už i konať!

Čo ma v poslednom čase...
 POTEŠILO / TEŠÍ:

 

ZARMÚTILO / NAŠTVALO:


• druhé miesto na kvalitne obsadenom futbalovom turnaji
• že som sa rozhodol nezapodievať politikou
• šéf ide na desaťdňovú dovolenku - ale pśśśt
• zas a zas dobrí kamaráti
• žeby cena benzínu? Nie, žiadna predčasná radosť!
• bicykel
• predvčerom sa vyjasnilo

 


• totálne neschopnosť a alibizmus na dopravnej polícii v Banskej Bystrici
• idiot na (asi) riaditeľskej stoličke zvolenskej pobočky SAD
• „Tiežslováci“, ktorí sa hanbia za svoj pôvod
• ten retardovaný... nie, nebudem politizovať!
• mňa ešte naštvalo vecí, to si ani nedokážete predstaviť!
• tento môj krám, čo mi stále padá... a padá...
• že som akurát dopil Fantu a do rána nepocítim chuť zábavy!
• že som zase sám - a či ma to teší? ...neviem...

Oficiálne počítadlo českého pôvodu Ťa zaregistrovalo ako návštevníka týchto stránok, od 9. augusta 2000. Samozrejme, že sa tu počítajú i moje návštevy, ktorých je vskutku požehnane :-)))
(od 13. 11. 2000 sa počíta len jeden denný prístup z jedného počítača, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že za jedinú pracovnú zmenu som dokázal pozdvihnúť počet návštev i o desať čísel, čo pôsobilo dosť samoľúbo. Preto teraz budem mať o veciach, dúfam, väčší prehľad.)
Nový rok 2001 som započal s cca 400 návštevami, čo som následne oslávil i s úrokmi.
16. 02. 2001 som dosiahol päťstú návštevu a tým šťastlivcom som bol osobne ja sám, ako taký...
26. 07. 2001 sa moje číslo stalo štvorciferným a od 1030 návštevy som monitorovaný počítadlom  na serveri firmy NAJ, v ktorom sú všetky údaje o prístupoch na moju stránku - všetko je to
TU.

POST SCRIPTUM

Oznam pre užívateľov Internetu zaľúbených do Netscape Navigatoru. Neodporúčam. Aspoň nie v rámci tejto stránky. Skúšal som prezerať tu uvedené fakty v spomínanom prehliadači a bol som dosť znechutený. A preto (napriek osobnej antipatii k majiteľovi Microsoftu): Microsoft Explorer 4.0 (PC) a vyšší, myslím, že dosť rozšírený program v našej rodnej zemi, ktorý zatiaľ spĺňa všetky prioritné požiadavky efektov a defektov v tejto prezentácii použitých. Inak neručím za funkčnosť týchto stránok (čo ostatne neručím i tak...).

Ako autor tejto publikácie, odmietam zodpovednosť za objektívnosť informácií a názorov, tu uverejnených. 
Grafická úprava a texty: © martin tužinský 1999-2001
Dodatočne sa ospravedlňujem za chybné údaje alebo občasné pravopisné úlety, pretože niekedy naozaj nestíham... 

©  F. T. M.
SLOVAKIA
1999—2001

THE FIRM OF TUŽINSKÝ MARTIN - F.T.M. je neexistujúca fiktívna firemná značka, ktorá nie je nikde registrovaná a je vytvorená len pre moje nevinné účely.
 
Táto stránka vznikla preto, lebo som to považoval za vhodné.