Promócia ozembucha Erika, brata nepodareného
15. 06. 2001 - Lesnícka fakulta TU Zvolen

Aula Technickej univerzity vo Zvolene bola v piatok, 15. júna dvetisícjeden, svedkom javu nevídaného. Môj brat totiž, napriek všetkým predpokladom i katastrofickým scenárom zo strany rodiny, profesorov a priateľov školy, z nepochopiteľných príčin obdržal vysokoškolský diplom lesníckeho inžiniera. Že išlo s najväčšou pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote o nešťastný omyl, nieto pochýb. Každopádne dotiahol svoje päťročné flákanie sa priestormi vysokej školy a najmä interiérmi vysokoškolských krčiem až na titulovaného ozembucha, čo sa mne, napriek vrodenej inteligencii, nepodarilo. Ako mnoho iných, môže teraz pokojne prešľapovať s počernými spoluobčanmi na Úrade práce, pretože tento štát si váži inžinierov asi tak ako ja tento štát. Mám ale dojem, že sa mu nejako podarilo urobiť prijímačky na doktorantské štúdium, i preto mu želám v pokračovaní svojho flákania, veľa zdaru i trpezlivosti.Komplet zúčastnená family pred aulou Technickej univerzity, kde tesne predtým dostal brat Ero inžiniersky diplom a fľašu šampanského. Diplom sme mu vypili a fľašu si dal zarámovať :-)
Zľava - Doc. Ing. otec, CSc. (inak zamestnanec TU), Ing. mama, mamina sestra, oslávenec Ero, brat Marek, švagriná Viola a konečne raz slušne odetý ja.


Vytešené osadenstvo ešte raz. Prešťastný lesnícky inžinier už pohľadom mapuje trasu ku krčme, kde následne oslavy vyvrcholili.


„Bože, ja tomu ani nemôžem uveriť, môj synovec je inžinier! Konečne nejaký inteligent v rodine, keď už ten najstarší ledva zmaturoval...“


Miesto mne dôverne známe. Penzión Almada. Sem chodíme po stredajších tréningoch na jedno-dve, slovom dvanásť... Dnes sa však pilo bez futbalu. Za vrchstolom sedí čerstvý inžinier (momentálne už aj doktorant) a natešený zbytok rodiny, očakávajúci, že sa zase konečne poriadne nadrúzga.Dobojované. Obed, pivo, koláče... S plným bruchom je hneď svet krajší. Na fotke sa ako druhý zľava zdanlivo zamyslene tvári brat Radko, prezývaný badygárd :-) Vedľa inžiniera stojí ešte neporušená fľaša Whisky, z ktorej mu bolo na druhý deň strašne zle...

 ftm 03.07.2001