Turnaje veľkého futbalu (Hr. Dúbrava)
júl 2001 - Hronská Dúbrava, resp. Ostrá Lúka 

V prestávke medzi dvoma sezónami už pravidelne usporadúvajú dovolenkujúce mužstvá futbalové turnaje plné futbalovej „krásy“, guľášu, piva a iného alkoholu. Tak tomu bolo i na dvoch turnajoch, ktorých som mal možnosť a možno i trochu šťastie zúčastniť sa svojím kúskom i ja. A to v brankárskom drese vo svätyni Hronskej Dúbravy. Úspešnosť bola kolísavá. Kým jeden (menej kvalitne obsadený turnaj) sme vyhrali, v druhom (kvalitnejšom) sme pre zmenu pohoreli na celej čiare. Budem stručný, pretože sa mi jednoducho v tomto teple, okrem iného, nechce ani písať. :-))

Turnaj Hr. Dúbrava - 14. júl 2001

Zúčastnili sa ho tri mužstvá - hostiteľská Hr. Dúbrava a pozvané tímy Šášovského Podhradia a Ostrej Lúky. Oficiálny názov znel: Pohár starostu obce Hronská Dúbrava a my môžme hovoriť o obrovskom šťastí, že sa obaja súperi zišli v nekompletných zostavách.

Výsledky:
Hr. Dúbrava - Ostrá Lúka 2:1 (2:1) - po celý zápas sme boli bití, ale mali sme veľké šťastie, že súper nedokázal dať gól ani z vyložených šancí.
Ostrá Lúka - Šášovské Podhradie 1:4 (0:1)
- jednoznačná záležitosť Šášova.
Hr. Dúbrava - Šášovské Podhradie 2:1 (0:1)
- súper hral od desiatej minúty s desiatimi hráčmi v poli (z dôvodu zranenia viacerých hráčov), ale bol lepší ako my. Znova môžme hovoriť o šťastí, pretože sme z minima vyťažili maximum a vítazný gól sme dali z čistého ofsajdu.

Víťazom sa stala Hronská Dúbrava, druhé miesto získal Šášov a na krásnom treťom skončila Ostrá Lúka.
PS: Samozrejme, že alkohol tiekol plným prúdom, čoho dôkazom bola i diskutabilná trajektória môjho cyklošľapu smerom na Zvolen...

Turnaj Ostrá Lúka - 28. júl 2001

Toto už bol kvalitnejšie obsadený turnaj, dokonca i pivo a guľáš konečne za čosi stáli... Nebyť toho, že v našom mužstve sa už na začiatku niektoré individuá ožrali ako svine, mohli sme uhrať lepší výsledok ako dve vysoké prehry, v ktorých sme dokázali streliť len jeden gól. Premárnili sme kopec gólových šancí, počas oboch zápasov sa na mňa v nespočetných prípadoch rútili súperovi útočníci, úplne ignorovaní našou obranou, ktorým sa len ťažko odolávalo. Nechcem tvrdiť, že sklamali konkrétni spoluhráči, skôr by som to sformuloval ako hanbu celého mužstva. A tá sa len ťažko hojí...

Účastníci:
Ostrá Lúka, Hronská Dúbrava, Budča, Turová.

Výsledky:
Ostrá Lúka - Hronská Dúbrava 4:1 (2:0)
Budča - Turová 1:1 (0:0) - pok. kopy 4:3

O tretie miesto:
Turová - Hronská Dúbrava 5:0 (4:0) !!!!!!
Finále:
Ostrá Lúka - Budča 2:1 (0:1)
Poradie:
1. Ostrá Lúka
2. Budča
3. Turová
4. Hr. Dúbrava !

PS: Mnohých našich hráčov sme museli na zápasy budiť, snívali totiž svoj alkoholický sen tam, kde sa im po dopití neprimeraného množstva alkoholu podarilo dopadnúť. Jediné, čo ma v tomto znechutení teší, je fakt, že som bol prítomnými divákmi považovaný za svetlú výnimku v hrozivom výkone mužstva Hronskej Dúbravy... Sezóna začína o dva týždne, ak sa niečo v chápaní futbalu u niektorých jedincov nezmení, z mužstva jednoducho odchádzam. Mám kde!

 ftm 30.07.2001