uvod-motto.gif (11825 bytes)

mojej stránky výskyt, pre ľudí mne blízkych

35/C. vydanie • III. ročník • 17. 12. 2001

© martin tužinský 1999-2001 • posledná aktualizácia: 17.12.2001

ICQ: 125049607

ŠTEFANSKÝ FUTBAL 2001

26. 12. 2001 sa na ihrisku VI. ZŠ Zvolen uskutoční už 8. ročník každoročného Štefanského futbalového zápasu. Všetky podstatné informácie, týkajúce sa spomínaného exhibičného stretnutia, sú k nahliadnutiu na oficiálnej stránke zápasu:
www.stefan.host.sk

 
By the way, alebo „Totálne aktuálna téma“
Zvolen, Slovensko - 07.11.2001 • 23.30 CET

Chlapci z Ministerstva vnútra!
Už dlhšiu dobu sledujem Vaše návštevy na mojej stránke (za ktoré Vám mimochodom úprimne ďakujem), hoci mi nie je celkom jasné, či ich mám charakterizovať ako audiencie čisto zdvorilostné alebo služobne kontrolné. Zatiaľ ste navštívili iba moju doménu, pričom nevylučujem možnosť, že sa raz stretneme i osobne. Budem rád, ak to bude pri pive, na futbale alebo len tak, akože náhodou. Bol by som však mentálne narušený, ak by som Váš záujem o moju stránku bral ako nevinné browsovanie slovenským internetom - sekciou „Osobné stránky“ a tým pádom mrhaním Vášho, iste drahocenného, štátneho pracovného času. Už dlhšiu dobu tu totiž vyjadrujem svoj subjektívny názor na súčasnú situáciu tohto štátu, pričom moja aktivita sa zatiaľ (chvalabohu pre osobnosť moju a na druhej strane žiaľbohu pre moje svedomie) sústreďuje len na nevinné písmenkovanie v tomto úvode mojej internetovej autonómie. Priznám sa, áno, som nespokojný so súčasným vývojom Slovenska, ktoré inak milujem a som naň hrdý, pretože som súčasťou jeho prítomnosti. Presne tak ako Vy (ak nie ste úplne kosmopolitní), hoci profesionálna vernosť štátnej inštitúcii, ktorá Vás živí, to bráni priznať. Nehovorte mi, že si pri pive, alebo karpatskom brandy spoločne nepofrflete k téme momentálneho stavu slovenského „všetkého“! Najmä ak do veci vidíte viac ako ja, bežný a neinformovaný, ufrflaný Slovák. Chcem Vás len ubezpečiť, že všetko čo tu uverejňujem, vykonávam pri plnom vedomí (hoci spravidla v časovom strese) a vyjadrujem tu svoje subjektívne názory, ktoré považujem za relevantné vyjadriť v bledomodrej konštelácii mojich nekonečne skeptických myšlienok. Som smutný, že žijem v štáte, v ktorom sa súdi zločin zlého parkovania, no odpúšťajú sa niekoľkomiliónové krádeže „vyvolených“, že živorím v štáte, ktorý odsudzuje zahraničný terorizmus, ale ten vnútorný si akosi nevšíma, že pôsobím v spoločnosti, ktorej hlavným predstaviteľom donedávna velil Sovietsky zväz a tým istým momentálne trčia iba päty zo západných, kedysi striktne odsúdeniahodných imperialistických zadkov a najmä, že fungujem v systéme, v ktorom sa aktivita jeho občanov sústredí viac na cenzúru tvorivých myšlienok, ako na ich samotnú realizáciu. Prečo sa potom, do riti, čudujeme, že sme tam, kde momentálne sme?! 
Svoju stránku vyrábam len pre svoje potešenie, svoje záľuby i nepopierateľnú „stránkotvornú úchylku“ a v neposlednom rade pre ľudí, ktorých poznám, alebo poznať chcem. Básne, fikcie a či komentáre píšem preto, že to v danej chvíli považujem za vhodné a občas i potrebné. Nazvem to „pokusom o ventiláciu v nefunkčnej klimatizácii“ (asi nie najtrefnejší termín, ale momentálne jediný poruke), ktorý ma ubezpečuje, že robím aspoň niečo preto, aby som len tak so zapchatými ušami, zavretými ústami a prižmúrenými očami nesedel, ako Zajko Bojko v Afrike, alibisticky sa sústreďujúci len klasický stereotyp so všetkým spokojného prostého Slováka. Snáď ma chápete, ak nie, napíšte mi, alebo mi zavolajte, číslo už (ako som si dávnejšie uvedomil, podľa záhadne sa rýchlo vybíjajúcej batérie) určite dobre poznáte.
Takže posielam úprimné pozdravy na Ministerstvo vnútra, kde majú (podľa overených zdrojov) v „Obľúbených položkách“ najpestrejšiu ponuku erotických stránok i s prístupovými kódmi a prajem veľa pracovných i osobných
úspechov ľuďom, ktorým ich prácu skutočne nezávidím a ktorí, dúfam, spávajú pokojne a s čistým svedomím. Pretože zdravý nočný spánok je jedným nádherným kritériom čestne prežitého dňa. Úspešný deň, chlapci z Ministerstva vnútra!  

HRÔZY ŽERAVÉHO PEKLA
NA POVRCHU ZEMSKOM
 

U.S.A.
11.09.2001

Kiežby tak šlo vrátiť čas...
Bože, ako nekonečne ťažko sa mi píšu tieto riadky, Bože, ako rád by som ich nemusel podfarbiť depresívnym odtieňom čiernej... Farbou smútku, beznádeje, tak aktuálnou v dnešných dňoch. Násilie, zlo a bezduché zločiny, ktoré poznám len z akčných scén brakových filmových odvarov západnej produkcie, sa v jeden slnečný, ale odporne krvavý deň stali nechutnou realitou v jej najhroznejšej a najkrutejšej podobe. Nedokážem pochopiť, ako môže tvor, hrdiaci sa pomenovaním „človek“ vymyslieť a najmä vykonať čosi tak strašné! Náboženský fanatizmus slaboduchých živočíšnych „omylov“ zaslepených v choré ideály svojich samozvaných mesiášov, zapríčinili sled udalostí, ktoré môžu vyústiť v niečo, čoho sa bojí každý normálny obyvateľ „modrej planéty“. Vyústiť vo vojnu. A každý triezvo rozmýšľajúci človek, chápajúci ničivú silu súčasných zbraní, musí vedieť, že ak sa súčasný konflikt rozrastie, pôjde o vojnu v tejto epoche ľudstva poslednú. Neslávny osud disonaurov ma neláka, i preto sa oprávnene bojím, aby nezvíťazila pomstychtivosť nad zdravým rozumom. Keďže nekonečne odsudzujem obe formy násilia, ktoré sme mali v blízkej minulosti možnosť sledovať, ba niektorí i prežiť, respektíve odsudzujem násilie ako také, zostáva mi len veriť v ľudskosť politikov rozhodujúcich o ďalšom osude tejto planéty a prosbu o chápanie základných ľudských hodnôt, pretože ak sa staviame na vrchol evolučného rebríčka, mali by sme sa tak, drahí homo sapiens, i správať! 

Ľudia sa zmenili. Po jedenástom septembri už nikto nehľadí s takou nádejou do budúcnosti, ako predtým. Falošný pocit bezpečia, podmienený trebárs i západnou filmovou produkciou, kde na záchranu sveta stačí jeden svalnatý (hoci bezduchý) hrdina, sa vytratil. Sledoval som ľudí tesne po americkej tragédii, na ulici, v práci, v autobuse... V tie čierne, smutné, daždivé dni, hľadeli kamsi za oceľovú hradbu mrakov, akoby hľadali odpoveď na stále nejasnú otázku. „Kam kráčaš, ľudstvo modrej planéty?“, pričom asi už nikdy nebude odpoveď na túto, zdanlivo nezmyselnú otázku, jasná...

V „Kronike ľudstva“ pribudla nová, mnohostránková čierna kronika. Prosím o to, aby v nej už nikdo nemusel listovať a aby bola posledná. Bojím sa totiž „čiernej“... 

Od septembra má svet o jeden príbeh viac. Príbeh, ktorému sa snáď mohlo predísť. Kiežby však šlo spraviť nemožné. Kiežby tak šlo vrátiť čas...
www.hemendex.sk/amerika.htm

Martin Tužinský - október 2001

Asi ako stíham... 
Áno, priznávam sa dobrovoľne, bez mučenia. Som nezodpovedný ozembuch, ktorý dopustil, aby tento môj divotvorný výtvor zostal čosi temer cez tri mesiace bez oficiálneho povšimnutia. Hoc som tu občas čosi v rámci rubrík vykonal, všetko to bolo len také malé alibistické narušenie informačnej hodnoty mojej stránky, ktoré nemalo absolútny vplyv na globálnu koncepciu jej posolstva ľudstvu, ako takému...
Keď si ale tak vezmem do súvisu úmeru ignorácie aktualizácie stránky s časom, ktorý som mal na ňu, musím poznamenať, že som skutočne nevinný. Však zoberte si nasledujúce fakty... Celý pracovný týždeň trávim budovaním hodnôt súkromných aktivít mojich šéfov, pričom hneď po tomto work-akte som zase športovočinný v tréningových aktivitách všetkých troch mužstiev, ktorých pôsobenie narúšam svojou prítomnosťou. Okrem iného som v nedávnej minulosti prežíval veci, ktorých tragický podtón nemienim ďalej vysvetľovať. Jednoducho a jasne: na stránku som nemal čas a ak aj áno, tak som zase nemal potrebný entuziazmus. Boli totiž veci dôležitejšie, ako tento há-té-em skvost, i preto sa teraz musím hanbiť, že za celé tri mesiace som tu nevykonal takmer nič. Ničovité nič. Ale už vyššie spomenuté skutočnosti ma z tejto pasivity aspoň trochu ospravedlňujú. I preto radšej prejdem k stručnej sumarizácií mojich predošlých dní.
Od poslednej globálnej aktualizácie, 9. júla, som vykonal niekoľko cyklotúr (dve), futbalových turnajov (dva), niekoľko zápasov všetkých troch líg, v ktorých pôsobím, dokonca jednu jesennú časť ligy som pred tromi týždňami aj uzavrel. Prežil som jeden z najhorších týždňov vo svojom živote, to už teda nikdy viac..., vylízal sa z chrípky, dvakrát s pomocou dobrých ľudí zachraňoval môj počítač pred vírusovým terorizmom, sedemdesiatsedemkrát skoro rozbil televízor, pri sledovaní politických udalostí svetových i tých lokálnych, resp. primitívnych reklám typu „...tak už som tu s tým chlebom!“, pohádal sa s takmer každým členom rodiny, aktívne sa zrúbal na chate s mužstvom Investexu, jeho priateľmi a obdivovateľkami, neodbornou jazdou zlomil „stred“ na bicykli a po jeho oprave odborne zameraným kamarátom ešte roztrhol reťaz, navštívil niekoľko akcií (kultúrnych, alkoholických i športových), ktoré tu časom budem spomínať a týždeň nedobrovoľne abstinoval.
Na stránku som, ako vyššie spomínam, čas skutočne nemal, a keď už aj hej, tak sa do toho vplietli iné, v tej chvíli podstatnejšie aktivity. I preto dúfam, že moja tromesačná stránková impotencia bola v existencii mojej prezetácie v internetovskej dimenzii, poslednou. Momentálne je zaktualizovaný len tento úvod, hneď však po jeho nahodení na internet, sa začnem venovať aj ostatným, hrubo zanedbaným rubrikám. Nesľubujem, dúfam...
Prajem krásnu a najmä pokojnú jeseň, zimu i nový rok, svet!

POZN.: Všetky rubriky sú „apgrejdované“ nezávisle na oficiálnych vydaniach mojej web-prezentácie, pričom vo všetkých je vyjadrený môj subjektívny názor na udalosti, ktoré sa v mojom okolí udiali, dejú, alebo budú diať, a ktoré sa nemusia zakladať na skutočnej pravde. Za všetko uvedené na doméne www.hemendex.sk nesiem zodpovednosť teda len v rámci tejto samotnej stránky. 
P.S.: Ak nebude nabiehať stránka pod doménou www.hemendex.sk, skúste originál adresu: hemendex2.host.sk, to by už malo zabrať - neviem, kde je stále problém!
Ak by nešlo ani to, tak som na adrese:
hemendex.home.sk alebo na tel.: 0905220619

Voľajaké tie novinke na tejto stránke

Postupne dorábam - pridám nové jingle do rádií, zaktualizujem pokec o mne, konečne doriešim totálne zanedbané futbalové rubriky (ich pasivita je mi najväčšou hanbou), doplním akcie a rozmýšľam aj o vzniku anglickej verzie - síce stručnej, ale medzinárodnej...  doplniť tieto fotky  

Futbalové rubriky dorábam priebežne - Erland a Investex sú napoly aktualizované, chystám sa na Dúbravu a Futbal. (13.11.2001)

Rozhlasová rubrika je taktiež AKOTAK aktualizovaná. (06.12.2001)
Aktualizovaný FUTBAL, AKCIE a RÁDIA

Wéwéwé, ktoré ťukám najčastejšie

www.ucyl.sk - Nenápadná, ale veľmi originálna stránka bratislavských vysokoškolákov, v ktorej som si obľúbil najmä veľmi svojsky písané príbehy, v drvivej väčšine sa odohrávajúce v krčmách, na chatách a iných chlastoviskách, ktoré sú nám, Slovákom, tak blízke. Na internete sme ju s kolegyňou objavili totálnou náhodou, ale jej obsahová a najmä kultúrna hodnota (či už obrazová alebo textová) nás veľmi pobavila, čo je dnes, verte mi, nekonečne potrebné.

www.ina-tv.sk Tak ako už môže niekoho toto napadnúť, nechápem. Každopádne tiež náhodou objavená doména web-srandistov ma nadchýna svojou nespornou originalitou, ale i obsahovou hodnotou. Však kto sa už len odváži založiť si televíziu „vysielajúcu“ only na webe a ešte aj každú chvíľu vymýšľať fiktívne programy?... Partiu nadšencov (aspoň dúfam, že sú to amatéri) z tejto domény áno, i preto je už čosi vyše roka na tejto adrese o „televíznu“ zábavu postarané...

www.radioweb.sk - Jedna z noviniek v slovenskej internetovej diaľnici. Po, momentálne dosť stagnujúcich adresách, s podobnou tematikou www.radia.sk a www.vysielace.sk je tu nový slovenský portál, ktorý, ako je už z názvu jasné, pojednáva o všetkom, čo súvisí s témou mne osobne veľmi blízkou - teda rozhlasovými médiami. Je to mladší brat (sestra) už dávnejšie funkčného a veľmi populárneho českého spravodajského www.radia.cz, z ktorého prebral i celkový dizajn. Hoci momentálne je vidieť, že sa ešte len rozbieha, už prvé reakcie (zväčša pozitívne) z radov potenciálnych obzeračov, svedčia o tom, že i na Slovensku si táto rádio-tematika získava veľkú pozornosť. Takže - veľa šťastia a mediálneho ruchu, radioweb es-ká! 

Ďakujem...

kamarátom, na ktorých sa môžem spoľahnúť vo chvíľach dobrých i zlých. Verím, že Vám to budem mať možnosť niekedy odplatiť.

Svet vo veršoch

mládeži neprístupnéDrahá naša vláda,
sláva Tvoja padá.
po razantných omyloch
politických prečinoch,
stratila si oporu, 
u Slováka dôveru!

Len zvýš ceny v rámci Únie,
- skutok vlka v ovčom rúne.
Ušetrený obnos meny,
podaruj si na odmeny.
Nezvýš iba platy ľudí, 
peniaz ľudí vskutku nudí.
Vyser sa i na bedára,
veď Slovák maká „zadara“.
A postav si ďalšie vily,
Slovák maká, kým má sily!

Len mám prosbu k Tebe jednu,
keď Ti vládne dníčky zvädnú:
Naber zlata na plecia,
odnes prachov za vrecia,
nech sa každý nasýti...
...a choď, prosím, do riti!

Šokujúce odhalenia (fikcia)

V dnešnej dobe, keď sa pozornosť sveta a teda i slovenskej verejnosti sústreďuje na udalosti odohrávajúce za hranicami nášho štátu, by som si dovolil uviesť na svetlo sveta dva fotozábery, ktoré záhadne unikli pozornosti médií. Ide síce o dve témy, ale pozornejšie oko si mohlo všimnúť súvislosti zdanlivo nepatrné. Áno, oba zábery, jeden z produkcie americkej televízie a druhý v podobe zoskenovaného plagátu sovietskej propagandy, nesú jedno meno hlavného hrdinu. Tento hrdina americkej kinematografie a sovietskej komunistickej plagátovej lobby, momentálne pôsobiaci na lukratívnom poste politického formátu vďaka svojej túžbe dostávať priestor na titulných stránkach denníkov, bol už v čase vzniku týchto fotografií vedomý si svojej budúcej popularity a nechal sa naveky zvečniť, aby i budúce generácie mali historický prehľad o tom, kto hral hlavnú úlohu v nezabudnuteľných Addamsovcoch a kto započal útok na Zimný palác v sedemnástom roku minulého storočia. Nevyšlo mu to, svet zrejme nepovažoval jeho aktivity za historicky relevantné a fotografie upadli do zabudnutia. Nebyť osobného archívu, „made in ©ŠTB“, tiež by som ich márne zháňal...

Bez servítky

Nová rubrika, v ktorej budem citovať výroky ľudí, s ktorými som sa stretol a ktorí „vypustili“ perly vhodné uverejnenia.
Dnes je to citát z futbalového pouličného zápasu. Kamarát v bránke vždy pri strele na neho, zavrel oči a vtiahol hlavu medzi plecia. Tento úkon pochopiteľne znesvätil jeho prítomnosť v bráne, takže góly sa sypali na bežiacom páse. Na otázku, prečo tento úkaz vykonáva, odpovedal úprimne. „Zavrel som oči, pretože som nechcel vidieť, čo sa so mnou stane, keď ma to trafí.“

Politika sa nás týka 

Mám jedného kamaráta. Potvoru jednu vypočítavú. Nevedel som to o ňom, kým sa mi minulý týždeň nezveril s jedným jeho problémom. Nedarí sa mu v podnikaní. Och, aké časté na Slovensku. Ako to riešiť? Našiel spôsob - v budúcoročných voľbách ide kandidovať za jednu, ktoviekam SMERujúcu stranu. Je známy, národ ho zvolí. Spýtal som sa ho, či mu tak učaroval volebný program, respektíve, či má niečo, čím by prispel k stabilizácii slovenského tiežhospodárstva. Dosť ma však prekvapil, keď mi oznámil, že toto všetko robí iba preto, že ako kandidát dostane z Bratislavy zákazky na predvolebné propagačné materiály. A jeho tlačiarenská dvojfarebka pôjde na tri zmeny. No vidíte, polika je u nás vlastne celkom výnosný džob.

Aby sme sa rozumeli

www.hemendex.sk je osobná stránka čisto o mne a pre ľudí, čo ma poznajú, alebo poznať chcú. Ak teda hľadáš rozptýlenie iného charakteru, skús sa poobzerať inde. Internet je nekonečný... Ostatných vrelo vítam!

 

Dávam do pozornosti rubriku  ARCHÍV , kde archivujem všetky úvody, ktoré som doteraz vyprodukoval.

 
Niektoré veci idú ťažko pochopiť...

Nebohý Jaro Filip kedysi v časoch jeho prekvitajúcej slávy zložil jednu krásnu skladbu, ktorej refrén mi neochvejne utkvel v mojej, hoci značne sklerotickej, pamäti. „My sme národ holubičí, každý nás má vlastne v ...!“ Nie, takto to nebolo, ale zmysel som snáď nepokazil. Som sa totiž cez víkend od svetaznalých kamarátov dozvedel, že v rámci nášho (rozumej slovenského) vstupu do Európskej čosi ako Únie, musíme vykonať isté, pre bežného Slováka, nepochopiteľné úkony. Proste, ba priam sproste povedané - dostali sme za domácu úlohu zvýšiť ceny cigariet na úroveň európskych cien, zrušiť výrobu rumu pod jeho pôvodným názvom, zmeniť dane, paragrafy, dejepis... a ktovie čo ešte. Jedno však zostalo v tomto  tajfúne plánovaných zmien, spôsobených nekonečným riťopchaním do západoeurópskych zadkov našou vládnou koalíciou, nezmenené. SLOVENSKÉ, PRIEMERNÉ PLATY VÝCHODOEURÓPSKEHO CHARAKTERU!

 
Aktuálny problém

Vzhľadom na nelichotivú skutočnosť, že momentálne (a zrejme s dlhodobou perspektívou) mám v práci viac-menej šéfom blokovaný prístup k internetu, som dostupný len na mailovej schránke, alebo ICQ 125049607. Keďže sa snažím byť objektívny k faktu, že druhá, opozičná strana, nemá možnosť sa k tejto problematike momentálne na tomto mieste vyjadriť, nebudem tento problém ďalej rozoberať. 

Stalo sa

06. 11. 2001 
Nie celkom najmúdrejšie vyriešila Mestská rada mesta Zvolen spolu s Dopravným inšpektorátom dopravnú situáciu v tomto našom drahom a divotvornom kúte stredného Slovenska. Takmer všetky ulice priľahlé k Námestiu SNP, ktoré v najbližšej dobe čaká rekonštrukcia na pešiu zónu, zmenila na ulice jednosmerného charakteru a tým pádom mnohé z nich v pondelok, 5. novembra, povýšila na ulice hlavné, respektíve degradovala na bočnice vedľajšie. To by bolo všetko vcelku pochopiteľné, keby nejakou náhodou nezabudla na upozornenie (v prípade tých vedľajších ulíc) v podobe výstražných bielych malieb na vozovke, resp. spomaľovacích pásov. I preto bolo v začiatku tohto týždňa vďaka imbecilite spomenutých, o niekoľko zbytočných dopravných kolízií s nezistenými fyzickými i morálnymi následkami, v našom drahom meste Zvolen, viac.

30. 10. 2001 
Asi ako vyzerá, keď určuje pravidlá ten, čo ich sám dodržiavať nepotrebuje. Prepchaté autobusy, okrem iného i trasy „zrýchlených“ spojov Zvolen - Banská Bystrica a späť, kapacitne nepostačujú obrovskému záujmu verejnosti, zväčša vysokoškolákov dochádzajúcich za svojimi vedomosťami v tomto, kedysi plánovanom súmestí. Ako i ráno, tak i podvečer sú v nepostačujúcich polhodinových intervaloch premávajúce spoje prepchaté viac ako parlamentný bufet v čase hlasovania. I dnes sa do autobusu BB-ZV 17:40 nenapratal kompletný cestuchtivý kŕdel cezpoľných pasažierov. A čo na to kompetentní? Nezájem, však „zrýchlené“ spoje medzimestskej linky Zvolen - Banská Bystrica a späť sledujú v najlepšom prípade zo svojich klimatizovaných päťdverových a štvorkolesových, spravidla minimálne polmiliónových, približovadiel.

29. 10. 2001 
„V našej krčme všetci pijú, iba Ďuro nie...“ Ahá, tak tento požičaný citát momentálne nie je absolútne namieste, pretože u nás v krčme síce tiež všetci pijú, ale Ďuro najviac, povedal by som, že väčšinou podáva až reprezentačné výkony... Ale iné som xcel. Neviem, ktorému hudobnému dramaturgovi z radov stabilných alko-aktivistov prišla pod ruku v miestnom Juke-boxe mne doteraz totálne neznáma skladba v podaní Maxim Turbulence - „Jede, jede mašinka“, ale, i keď možno nevedome, jej neustálym púšťaním stala sa svojou chytľavou melódiou a najmä originálnym refrénom, neoficiálnou hymnou našej krčmy - zvolenského Merlin Pubu. Však posúďte sami - tu si môžte vypočuť jej nádherne jednoduchý, ale o to originálnejší refrén .  Nie je teda v týchto daždivých jesenných dňoch ojedinelým úkazom stretnúť v Merline v nepochopiteľnom rytme pohupujúceho sa aktivistu, v nepríčetnom záchvate pokusu o spev, v konštelácii hudobného prednesu v sporadických chvíľach refrénu, i v absencii textových znalostí razantne chliapajúceho desaťstupňového Kozla, ako spolu so spomínanou českou dance-kapelou do zblbnutia v neidentifikovateľnej tónine vybľakuje: „Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka, jede, jede do dály, veze všechny vožralí...“ Toľko moja „češťyna“.

21. 10. 2001
Sa mi pokazil bicykel. Náhoda, samozrejme. Dolámal som pri nekontrolovanom šľapaní obe predné ozubené kolieska. Vzhľadom na moju opravovaciu grambľavosť, som poprosil kamaráta, aby mi to opravil. Na nesmiernu radosť to vykonal v priebehu jedného dňa. A tak som od samej radosti, šiel hneď bicykel popreháňať po zvolenských asfaltkách. Roztrhol som reťaz. Teraz sedím doma a hľadím do steny. Nádherný víkend...
 

október 2001
V čase písania týchto riadkov, preletujú nadomnou bojové stíhačky a vrtuľníky. Na jednej strane to chápem, bývam predsa vedľa vojenského letiska Sliač a mometnálne tu prebieha nejaké medzinárodné cvičenie, ale na strane druhej... chápte ma... vzhľadom na nedávne udalosti... - mám strach...

september 2001
Určite ste si mnohí všimli reklamnú kampaň najväčšej a vlastne i jedinej káblovej spoločnosti UPC, ktorá za vyše štyridsať kvalitných programov požaduje len zanedbateľnú finančnú protihodnotu 280 korún Slovenských. Nuž neviem, kde žijem, ale zvolenská pobočka tohto bratislavského zmrdu ponúka v rozšírenej ponuke programov tridsaťtri za 330 Sk s DPH. Zaujímavá realita. Znova sa potvrdila zdrvujúca skutočnosť - keby každá reklama v médiách bola aspoň trochu pravdivá, žijeme v Raji.

júl - október 2001
Som naštvatý na svoju stupňujúcu sa sklerózu a totálny pocit nezodpovednosti. Tak na jednej strane si už tri mesiace v prípade nepochopiteľných zábleskov mysle, zapisujem fakty (fuckty), ktoré považujem za vhodné uverejniť na tejto stránke a na strane druhej, keď ich mienim použiť, nenájdem vo svojich vreckách, ruksakoch, bundách a iných, pre muža tak častých odkladacích lokalitách, ani lístok. A toto sa mi stáva s pravidelnou periodicitou. Potom tu musím písať samé kraviny, aby som vyplnil tak často sa vyskytujúce voľné miesta v týchto bledomodrých rámikoch, postrádajúcich zmysel...

Aktualizujem priebežne, jednoducho čas je pľuha nepodplatiteľná a chýba tam, kde ho najviac potrebujem...

Čo ma v poslednom čase...
 POTEŠILO / TEŠÍ:

 

ZARMÚTILO / NAŠTVALO:


• 
dostal som milý list, skutočne milý list... samozrejme, že bez múky, resp. kypriaceho prášku
• boli sme na chate a bolo super, akurát som trochu ochorel, ale ako daň za fantastickú zábavu tá chrípka stála za to
• na jednom turnaji som dal sedem sekúnd pred koncom vyrovnávajúci gól - podotýkam ako brankár
• i dobrých ľudí som stretol - nádherný pocit

 


• tragédia nadväzujúca na tragédiu... typický ľudský prístup. Oko za oko, zub za zub. Však viete, o čom...
• politici Slovenska, ktorí vedome a hlavne okato okrádajú tento zadĺžený štát
• doslova hlúposť jedného môjho známeho, ktorý sa v rámci osláv narodenia druhej dcéry tak zrúbal, že trénoval kotúľ letmo so svojim autom, a to tak úspešne, že si nalomil tri krčné stavce
• že sa vraj idú zdražovať potraviny, cigarety a alkohol, to akože chceme ísť do Únie so západoeurópskymi cenami a „východnými“ platmi?!
• podaj prst a uchmatnú Ti obe ruky - nejako sa mi v poslednej dobe darí stretávať ľudí, čo toto porekadlo potvrdzujú...
• 05.11 - dodrbal som zákazku za 50 melónov... :-(

Oficiálne počítadlo českého pôvodu Ťa zaregistrovalo ako návštevníka týchto stránok, od 9. augusta 2000. Samozrejme, že sa tu počítajú i moje návštevy, ktorých je vskutku požehnane :-)))  No, už ani nie...                                   grafy NAJ  

POST SCRIPTUM

Oznam pre užívateľov Internetu zaľúbených do Netscape Navigatoru. Neodporúčam. Aspoň nie v rámci tejto stránky. Skúšal som prezerať tu uvedené fakty v spomínanom prehliadači a bol som dosť znechutený. A preto (napriek osobnej antipatii k majiteľovi Microsoftu): Microsoft Explorer 4.0 (PC) a vyšší, myslím, že dosť rozšírený program v našej rodnej zemi, ktorý zatiaľ spĺňa všetky prioritné požiadavky efektov a defektov v tejto prezentácii použitých. Inak neručím za funkčnosť týchto stránok (čo ostatne neručím i tak...).

Ako autor tejto publikácie, odmietam zodpovednosť za objektívnosť informácií a názorov, tu uverejnených. 
Grafická úprava a texty: © martin tužinský 1999-2001
Dodatočne sa ospravedlňujem za chybné údaje alebo občasné pravopisné úlety, pretože niekedy naozaj nestíham... 

©  F. T. M.
SLOVAKIA
1999—2001

THE FIRM OF TUŽINSKÝ MARTIN - F.T.M. je neexistujúca fiktívna firemná značka, ktorá nie je nikde registrovaná a je vytvorená len pre moje nevinné účely.
 
Táto stránka vznikla preto, lebo som to považoval za vhodné.