MERLIN PUB, Zvolen (krčma naša radostná)
„všade dobre, tak čo doma...“

Keďže to tu neustále spomínam, musel som to spraviť. Áno, tá naša krásna a alkoholicky aktívna „hospoda“ Merlin Pub, kde trávime všetok náš voľný čas, zapíjame nudu, rozchody i schody, ťaháme nočné i víkendy, riešime politické i skutočné problémy, spíme na stoloch i iných vodorovných plochách, plačeme i spievame v najnemožnejších termínoch, zapíjame prehry i remízy v mestských i okresných ligách, sledujeme priame prenosy i reprízy od futbalových zápasov až po monoskop, riešime typicky slovenské problémy fyzicky i verbálne, padáme dole (a niektorí i hore) schodmi, venujeme sa spoločenským hrám od stolového futbalu cez šípky až k „Člověče napij se“, investujeme slovenskú menu do piva i juke-boxu, importujeme pivo alebo exportujeme nedeľný obed, a jednoducho zabíjame všetok náš voľný čas, ktorý máme, pričom, keby sme poniektorí nechodili i do roboty, sme tam stále - vlastne i v čase písania týchto zbytočných riadkov mi zase volali chlapi, že či neprídem pozerať futbalové majstrovstvá sveta do krčmy, pričom vôbec nedokázali pochopiť, že človek občas zvykne pondeľnajšie poludnie tráviť i v práci simulovaním tvorivej činnosti.
Ani by som tieto fotky nemal, ale nedávno sa mi cez ICQ ozval jeden zvolenčan, ktorý má digitálny foťák a nosí ho stále zo sebou, tak som ho poprosil, či by nebol ochotný mi Merlin vo voľnej chvíli pofotiť, a on, že áno - dačo pofotí, a o hodinu som dostal mail s desiatimi fotkami, čo mi úplne vyrazilo dych, asi tak ako jeho stránka www.lor.sk, kde sú všetky jeho foto-úlety zaznamenané v jé-pé-gé forme. A to je asi tak všetko :-)


Pohľad z mosta do prosta. Horné poschodie s terasou, z ktorej z času načas vypadne niekto, kto nezvládne problémy s vlastnou stabilitou...


Zo zadnej strany preteká rameno Hrona - tzv. Kanál, v ktorom sa občas dobrovoľne i nedobrovoľne kúpeme. Žltá plynová rúra občas slúži ako detektor stability odvážnych jedincov, ktorí simulujú akrobatické aktivity - väčšinou neúspešne :-)


Krčma zo severovýchodného pohľadu. V pozadí nový internát Technickej univerzity, ktorý je hlavnou zásobárňou zákazníkov tohto nevyspytateľného podniku.

 ftm 10.06.2002