Zimná halová liga B.B. 2000/2001
Telocvičňa ZVT Banská Bystrica 11/00-04/01
Každoročná zimná aktivita banskobystrických mančaftov, ktoré mienia udržať si svoju futbalovú formu i cez tento futbalovo impotentné ročné obdobie, vyústila v ďalší ročník Zimnej ligy, ktorej sme sa aktívne zúčastnili i my, futbaloví amatéri mužstva Erlandu. Tohto roku sa tejto zimnej súťaže zúčastnilo šestnásť mužstiev, ktoré hlavný organizátor Dušan Balon rozdelil do dvoch skupín: v „A“ skupine sú poväčšinou mužstvá vyššej kvality (spravidla 1. mestskej minifutbalovej ligy) a v „B“ tímy zo súťaží nižších.

Skupina „A“:
Gardena, Ariola, Erland, Godzily, ŠK Elit, Boss, Anjeli, Pegas

Skupina „B“:
Radvaň, Stavos Badín, Monaco, Albion, Kozje Kjahne, Iskra, Draci, Rosenborg

Do štvrťfinále postupuje (údajne) 5 celkov z „A“ skupiny a 3 mužstvá zo skupiny „B“

27. 01. 2002  Erland - Paegas 2:5 (1:4)

Z dôvodu totálnej vyčerpanosti som sa na zápas nedostavil, takže po telefonickom dohovore chytal Maťo Sokol. A chytal vraj dobre, na súpera to však nestačilo. Prvé tri góly sme dostali v priebehu pätnástich minút a bolo po zápase. V druhom polčase sa už hra vyrovnala a mužstvá dali po jednom góle. Je to už naša druhá prehra v tejto sezóne.
Góly: Štulajter 2

12. 01. 2002  Erland - ŠK Elit 4:2 (1:1)

Vynikajúci a kvalitný zápas so šťastným koncom pre naše mužstvo. Hviezdami nabitý Elit nás od úvodu zatlačil k bránke, ale s minimálnym počtom strieľ. A tak sme trestali. Viedli sme 1:0, v tej istej minúte sme si však dali vlastný gól, čo vydržalo až do polčasu. V tom druhom sa hra vyrovnala a nám sa znovu podarilo strhnúť vedenie na našu stranu. Na chvíľu. Presná strela z otočky lízla ľavú žrď mojej brány. Nanešťastie tú vnútornú. 2:2. Päť minút pred koncom zápasu, keď znova súper prebral aktivitu, sa mi konečne podarilo dobre vyhodiť loptu na Miloša Oravca, opusteného v stredovom kruhu, ktorý svoje sólo ukončil nádherným „dloubákom“. Skóre uzavrel tesne pred koncom Miro Rybár naším štvrtým gólom. Bože, zase sa oslavovalo. Na postup nám teoreticky stačia ešte tri body. A to hráme štyri zápasy. Takže snáď...
Góly: Herda, Štulajter, Oravec, Rybár

??. 12. 2001  Erland - Gardena 2:6 (2:2)

Zase to bol jeden zo zápasov, ktorý nemal favorita. Kvalitný výkon oboch mužstiev nechával po celý čas otvorenú otázku, kto nakoniec zvíťazí. Žiaľbohu, päť minút pred koncom, keď ešte bolo 3:2 pre Gardenu, sme nevyužili asi tri gólové šance a pravidlo „nedáš, dostaneš“ sa následne potvrdilo troma ďalšími gólmi v našej bránke. Inak, tento zápas zatiaľ považujem za najlepší výkon nášho mužstva, včetne mňa, súper a futbalové šťastie však bolo proti...
Góly: Herda, Rybár

24. 11. 2001  Erland - Boss 4:3 (?:?)

Celý zápas sme mali prevahu, celý zápas sme viedli. Súper až v poslednej minúte korigoval dvoma gólmi, po obrovskom tlaku. Takže ďalšie prekvapenie.
Góly: ???

10. 11. 2001  Erland - Godzily 4:2 (1:2)

Do zápasu som nastupoval s tým, že ideme uhrať prijateľný, i keď zrejme nepriaznivý výsledok. Zo začiatku to tak i vyzeralo, však už v desiatej minúte sme prehrávali 0:2. Do prestávky dal našťastie Džoro (Peťo Herda) nádherný gól, ktorý povzbudil naše bodové ambície. Po prestávke nastúpilo na palubovku ZVT telocvične úplne iné mužstvo a fantasticky organizovanou obranou a, konečne potentným útokom, sme priviedli zápas do nečakaného, ale zaslúžene víťazného, konca.
Góly: Herda, Štulajter, Šúr, Rybár - Dočkal, Turčan