17. ročník Zimného turnaja 2005 (05.-06. 02. 2005)

Každoročne poriadaný minifutbalový turnaj za účasti výberu „obitroch“ zvolenských minilíg i pár cezpoľných účastníkov, sa spáchal v priestoroch tradičnej zvolenskej športovej haly Rates. Nevábivý interiér zanedbanej telocvične neodradil osemnásť mužstiev v bojoch o titul Zimného majstra, ktorý zabezpečoval tímu účasť v Slovenskom pohári. Prekvapenie sa nakoniec nekonalo, víťazstvo obhájil viacerými posilami doplnený mančaft Javanky Zvolen, ktorý bude mestskú súťaž reprezentovať v spomínanej súťaži.
18 mužstiev zápolilo v šiestich skupinách po troch účastníkov (1x25 min.), z ktorých do play-off postupovali prví dvaja. Z následne postupujúcich dvanásť tímov sa v sobotnom večernom zápase vyprofilovalo šesť, ktoré od nedeľného rána hrali v dvoch trojčlenných skupinách. Prví hrali finále, druhí o tretie miesto. Pre posledných v skupine turnaj skončil a záverečné boje sledovali z bufetu.

Premiéra EuroTeamu (bývalý Investex):
Keďže sa mi nepodarilo zachytiť všetky výsledky, ponúkam tu len tie, ktoré sa týkali nášho nového EuroTeamu - bývalého Investexu „A“, ktorý od jari zmení svoj názov i sponzora :-)


• Zápas našej skupiny medzi Coffolou a Pliešovcami 
• Napriek niekoľkým šanciam Coffoly a vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Pliešoviec skončil zápas z pohľadu nealkoholického nápoja 0:6
• Súboj generácií :-) v zápase Javanka - ŠK 40. Martin Svintek versus Peťo Kaščák 
• Nádherná chvíľa - člen výboru mestskej ligy  Ľubo Klanduch mi odovzdáva trofej pre najlepšieho brankára turnaja


5. skupina:
EuroTeam - Pliešovce 5:1
Súpera sme nepoznali, údajne jeho futbalisti hrávajú veľký futbal a ich parketová neskúsenosť bola viditeľná. Svojím výkonom vynikol jedine ich brankár - podľa mňa najlepší na turnaji. Po obojstranne opatrnom začiatku sa naplno prejavila prevaha účastníka 1. zvolenskej mestskej ligy a zápas sme dohrali jednoznačným výsledkom.

EuroTeam - Coffola 4:2
Coffola je nevyspytateľné mužstvo. Najmä na turnajoch. Jej jadro tvorí partia skúsených hráčov, ktorí sú občas doplnení o energických mladíkov. Našťastie na tomto turnaji postavili „oldies tím“, ktorý sme úspešne porazili. Občas síce pohrozili v nepríjemných protiútokoch, ktoré sa našej obrane (a občas i mne) podarilo odvrátiť.

Pliešovce - Coffola 6:0
Kríza v kádri Coffoly sa naplno odrazila i v jej druhom stretnutí, kedy podali platonický výkon a nervózny zápas po zbytočnom vylúčení ich brankára dohrávali v oslabení...

Konečná tabuľka 5. skupiny:

1. EuroTeam (Investex)

2

2 0 0 9 3 6
2. Pliešovce 2 1 0 1 7 5 3
3. Coffola 2 0 0 2 2 10 0

Sobotné večerné play- off:
EuroTeam - ŠK Slovakia 5:1
Slovakia je náš dlhoročný súper a naše zápasy by sa pokojne mohli označiť za derby. Kvalitatívne sme približne na rovnakej úrovni, hoci v minulej sezóne náš súper ligu vyhral a my sme skončili „až“ tretí. Momentálne však hrávame vo väčšej pohode a to sa potvrdilo i na tomto turnaji. Slovakia nielenže prehrala jeden zápas v základnej skupine s druholigovým Krištálom a postupovala z druhého miesta, ale ich nevýrazná forma mala za následok i slabší výkon v tomto zápase a ich prílišná stereotypnosť bola náležite potrestaná. Hoci výsledok bol pre nich až príliš krutý, bola naša výhra skutočne zaslúžená.


• Najlepší strelec turnaja - sused Jaro Výboch (12 gólov) pri preberaní trofeje
• EuroTeam (ešte v starých dresoch) tesne po finále. Rozčarovanie z prehry u niektorých jasne viditeľné
• Víťaz a obhajca turnaja - Javanka Zvolen 
• A ešte raz my, po odovzdávaní ocenení v trochu lepšej nálade


Nedeľa - finálová skupina „B“:
EuroTeam - Remos 4:3

Najvyrovnanejší a podľa mňa i najkrajší zápas turnaja - tak by sa dalo nazvať toto nedeľné zápolenie dvoch odvekých rivalov prvej mestskej ligy. Remos momentálne vedie mestskú prvoligovú súťaž, oslnivý výkon však na turnaji nepodával. V skupine remizoval s podceňovaným výberom seniorov ŠK40 (výber ligy štyridsaťročných) a v následnom vyraďovacomí zápase zaručujúcom postup do nedeľného boja o titul taktiež vyhral až v posledných minútach. Obrovskou smolou bola i absencia brankára Mira Leckého, ktorý sa v nedeľu už neukázal a to zrejme i rozhodlo. Viedli sme po celé stretnutie, súper stále doťahoval (jeden gól z penalty a jeden z „desiny“), no v infarktovom závere sme jednogólové vedenie udržali a urobili tak obrovský krok k vytúženému finále.

EuroTeam - Krištál 4:0
Jedno z prekvapení turnaja bol nečakaný postup druholigového Krištálu, ktorý v pôvodnom kádri sa prebojoval medzi šesť najlepších tímov. Vo finálovej skupine však už na kvality súperov nestačil a skončil posledný. Napriek nášmu otrasnému výkonu v prvej polovici zápasu (hralo sa len na jeden polčas) a mnohých nevyužitých gólových šanciach súpera, sme nakoniec zápas zdanlivo jasne vyhrali. Chvalabohu... A čakalo nás finále.

Finále:
EuroTeam - Javanka 4:6

Javanka Zvolen - minuloročný víťaz turnaja - sa taktiež do finále dostal po samých výhrach, hoci nie až tak jednoznačných, ako to bolo u nás. Jeho káder tvorili stabilní hráči, ktorých však každý zápas obohatilo niekoľko, narýchlo zohnaných posíl, spravidla so skúsenosťami z vyšších súťaží. Dokonca v ich mužstve pôsobil i jeden slovenský reprezentant v malom futbale - Števo Sudimák ml., ktorý inak s tímom Javanky má málo spoločné. Ten bol nakoniec i strojom ich úspechu a zaslúžene vyhlásený i najlepším hráčom turnaja. V tomto zápase strelil „len“ dva góly a výraznou mierou pomohol obhajcovi titulu Zimného turnaja k finálovému víťazstvu. Viedli sme do desiatej minúty, kedy už ale bolo len otázkou času, ktorá gólová šanca súpera prelomí ich bezgólové skóre. Za dve minúty sme „chytili“ štyri góly (skutočne sa tomu nedalo zabrániť) a zápas sa potom už len dohrával.

Zápas o 3. miesto:
Remos - ŠK 40 2:1

Najväčšie prekvapenie turnaja bol výkon výberu štyridsiatnikov, ktorí momentálne hrávajú prvý ročník ligy 40-ročných. Ich skúsenosti a rozvaha boli kľúčom k úspechu, ktorým štvrté miesto na tak kvalitnom turnaji určite je. Prehra s Remosom v tomto zápase bola dôsledkom už slabšej kondície a najmä väčším množstvom borovičky vypitej v miestnom bufete :-) 

Konečné skóre:
1. Javanka Zvolen (minuloročný víťaz turnaja, inak účastník 1. mestskej ligy ZV)
2. EuroTeam Zvolen (naše mužstvo, pôsobiace v 1. zvolenskej mestskej lige)
3. Remos Zvolen (momentálne líder 1. ligy ZV)
4. ŠK 40 (výber piatich mužstiev ligy štyridsaťročných)
5. Haliganda (prvá zvolenská mestská liga)
6. Krištál Zvolen (druhá mestská liga ZV)

Ocenení:
Najlepší hráč turnaja: Štefan Sudimák ml. (Javanka)
Najlepší strelec turnaja: Jaro Výboch (EuroTeam)
Najlepší brankár: Martin Tužinský (EuroTeam)


• Oslava vo zvolenskom Huberte - Obranca Jožko Kurčík 
• A ďalší sektor oslavujúcich. Jaro Výboch, ja, Igor Babic a menežér Milan Maňka...
• ...Jožko Kurčík, Jano Paraj, Ľubo Šovčík, Ďuro Mančák...
• ...a menežér Milan s Mirom Beličkom


© hemendex 08.02.2005