Zimný futsalový turnaj (Zvolen, 24.-25. 01 2004)

V zimnej futbalovej „uhorkovej sezóne“ sa futbalisti venujú predovšetkým svojím koníčkom. Chlastajú, obháňajú baby, ležia pred televízorom a tí šťastnejší sa ešte hádajú s manželkou. Futbalu sa venujú len v sporadických termínoch, poväčšinou pasívne. Poctivo trénuje len hŕstka zarytých poctivcov (áno, o nás je reč), ktorí len jemne narušujú niekoľkomesačnú globálnu futbaloaktívnu pasivitu. I preto sa s tým niečo rozhodli robiť nadšenci tohto nádherného športu, ktorí už niekoľko rokov organizujú v tomto „hluchom“ čase početné turnaje rôznych kvalít. Nepochybne najväčším i najpopulárnejším je Zimný turnaj, organizovaný väčšinou koncom januára každého roku. Bolo tak tomu i tak i tohoročne, kedy sa na turnaji zúčastnilo 22 mužstiev, prevažne zo zvolenských mestských líg, prípadne niekoľko klubov tvorených nadšencami z blízkeho okolia.
Keďže som pre služobné povinnosti nemohol byť účastný oboch hracích dní, ponúkam tu niekoľko fotografií až z nedele, kedy sa hralo play-off, v ktorom náš tím - Investex Zvolen, nebol priveľmi úspešný.


Prvý nedeľný zápas - Javanka versus Remos. Obidve mužstvá po prehýrenej noci ponúkli diskutabilný výkon, z víťazstva sa nakoniec tešila Javanka. V poslednej minúte strelila tretí gól a vyhrala 3:2.


Prekvapením turnaja bol výkon prestárnutej Coffoly. Dostali sa pomerne vysoko, až do záverečných bojov. Skončili na 5. až 6. mieste.

Postúpili sme totiž zo základnej skupiny o počte štyroch mužstiev z prvého miesta po výhrach s Mariášom 2:1, Metrom 12:0 a Žamborovými trafikami 2:1 do nedeľných „vyraďovačiek“, kde (to som už chytal) po remíze v riadnom hracom čase so Slovakiou (súčasne vedú I. ligu) 2:2 sme prehrali až po pokutových kopoch 2:3 a turnaj pre nás skončil.


Ďuro je vďačný objekt na fotenie, nesmie chýbať v žiadnej fotogalérii. Či sa hrá futbal, či sa pije :-) Na tomto zábere akurát dostáva gól od nebezpečného mužstva Jupie B. Bystrica (za ktoré nastúpili futbalisti Podlavíc). 


Ten istý zápas a druhý gól v Ďurovej sieti. Tentoraz to bolo z penalty.


No konečne niečo chytil. Zápas v záverečnej skupine (dve skupiny po tri mužstvá, prví hrali finále, druhí o bronz, tretí šli do bufetu) medzi Javankou a Jupie skončil nerozhodne 2:2.

O tretie miesto sa nakoniec stretli tímy Santosu a Jupie Banská Bystrica, kde tiež museli o víťazovi rozhodnúť „šestky“. Vyhral Santos a skončil tretí.


Zvolenský Doprastav postúpil zo základnej skupiny na poslednú chvíľu. Nakoniec skončil na 5. až 6. mieste. Zápas Giton - Jupie BB.


Javanka - Doprastav. Tu si skutočne nespomínam na záverečný výsledok, viem len to, že toto nebol gól, i keď to tak možno vyzerá. Maroš Borgoň trafil nezvykle bočnú sieť, nakoniec však dvíhal nad hlavu víťaznú trofej.

Finále bolo záležitosťou odvekých rivalov - Javanky a ŠK Slovakie. Obe mužstvá v plnom zložení podali takticky vyrovaný a bojovný výkon. Nakoniec rozhodol jediný gól (oficiálne zapísaný Peťovi Lihanovi) z druhého polčasu a Javanka slávila zaslúžený úspech. Turnaj mal i kvalifikačný charakter - víťaz sa prebojoval do bojov o Slovenský pohár.


Rišo Halmo (Slovakia) ovplýval nenormálne tvrdou strelou. V tejto chvíli sa nachádza na polovici ihriska a o sekundu na to sa jeho projektil zmietal v sieti bezmocného brankára Santosu. Slovakia - Santos 3:0.

Konečné umiestnenie:
1. Javanka Zvolen (účastník 1. zvolenskej minifutbalovej ligy, momentálne 2. miesto)
2. ŠK Slovakia Zvolen (účastník 1. zvolenskej minifutbalovej ligy, momentálne 1. flek)
3. Santos Zvolen (bývalý účastník 2. ligy Zvolen, momentálne neregistrovaný)
4. Jupie Banská Bystrica (futbalisti Podlavíc, účastníka I. triedy okresu B. Bystrica)

© hemendex 29.01.2004