Veľkonočná chlastačka 2004 (Zvolen - 12. apríl 2004)

Neodmysliteľnou tradíciou Veľkonočných sviatkov je „Veľkonočná polievačka“. Nechcem žiadnym spôsobom dehonestovať tradície našich predkov, len by som si dovolil pripomenúť, že tento kresťanský sviatok je svojím spôsobom i oslavou prebúdzania jari a naša partia kamarátov sa v žiadnom prípade jej príchodu nebráni. I preto sme sa vo Veľkonočný pondelok stretli v prekrásnej prírode Bienskej doliny bezprostredne susediacej s mestom Zvolen, aby sme tento nádherný sviatok patrične oslávili. Svojím spôsobom tiež išlo o „polievačku“, akurát v tomto prípade sa vlhkosť v jej najpríjemnejšej forme užívala vnútorne. Veď posúďte:
(pozn. - niektoré fotky sú nekvalitné, keďže som tento víkend disponoval iba 16 megovou kartou v 4 mpx Olympuse D-750, musel som fotiť na nižšie rozlíšenie a časom nútene použiť i náhradný Olympus D-380, v 2-megapixlovej dehonestácii)


Cestou do Bienskej doliny sa mi pritrafil defekt. Našťastie taký zvláštny, dalo sa na ňom prejsť pár metrov, len ten bicykel bolo občas treba prifúknuť. Jednu z mnohých prestávok som využil na fotoarchiváciu prebúdzajuvšej sa prírody. Pohľad od zvolenského „Metra“ smerom k Nízkym Tatrám.


K ohňu som dorazil práve včas. Bol už rozhorený v plnej sile a tým pádom odpadla nepopulárna povinnosť ho založiť. Nikdy sa mi to totiž nedarí zrealizovať.


Chladiaci box. V tomto momente je v ňom len nepatrná časť celkového proviantu.


Smädný Palči - (že prečo smädný, nuž pre TOTO). Už predošlé fotogalérie prezrádzajú jeho nepísaný vzorec dobrej nálady podmienený tekutým palivom. Koniec-koncov, tak ako u nás...


Napriek tomu, že nad pohasínajúcou pahrebou držím zhluk klobásy, cibule a slaniny, šlo iba o kamufláž, pretože na akciu som si nedoniesol žiadne gastrozásoby a tento záber je len hlúpym omylom...


Marián alias Kuko. Tak ako on, nedokáže pivo vychutnať nik iný.


Smädný Palči sa rozhodol využiť voľný čas medzi otváraním pollitroviek výcviku svojich psov. Ako vidno, spolupracovali vynikajúco.


Nádhera nad pahrebou. Teraz si nedokážem presne spomenúť, v ktorom žalúdku bola konečná štácia, môj to ale nebol.


Fašiangy, Turíce, Veľká noc ííídéééééé, kto nemá v gágore, ten smädný búúúdéééééé...

fotogaléria 2

© hemendex 13.04.2004