O pohár Primátora mesta Zvolen 2001
29. 08. 2001 - turnaj v malom futbale - športová hala Zvolen

Tesne pred odštartovaním novej sezóny v malom futbale mesta Zvolen sa uskutočnil už šiesty ročník každoročného letného turnaja „O pohár Primátora mesta Zvolen 2001“. Rekordný počet účastníkov novej sezóny (41) si mal možnosť overiť svoje kvality, na turnaj sa však prihlásilo len štrnásť mužstiev, ktoré bojovali v dvoch štvorčlenných a dvoch trojčlenných skupinách 2 x 10 minút. Keďže mne ide len o mužstvo Investexu, budem sa venovať v ďalších riadkoch len jemu. Napriek tomu, že v prvej lige pôsobia naše dva kolektívy (Investex a ŠK Investex), na turnaj sme sa pozbierali len toľkí, že sme postavili len jedného zástupcu. A aj to bol, ako sa neskôr ukázalo, hlboký omyl. V skupine sme mali prvoligový Remos (nabitý hviezdami), druholigovú Star Silvenu a nováčika v tretej lige nejaký Sekier s tridsaťtrojkou na drese. Veľkou nevýhodou pre naše mužstvo boli nehorázne dlhé prestávky medzi zápasmi, ktoré boli vyše dvojhodinové. Prvý zápas sme hrali ráno o pol deviatej, druhý okolo jedenástej a tretí až čosi po jednej. A tu sú vo faktoch...

Investex 1. liga - Remos 1. 1:2 (0:0)

Remos Zvolen, ktorému to v predošlej sezóne prvej ligy veľmi nevychádzalo (ale nás porazil dvakrát), sa dostavil na turnaj v posilnenej zostave obohatenej hviezdami neporaziteľnej Javanky. Hoci tento prvý jeho zápas hrali v pôvodnom obsadení, boli nad naše sily. Vynikajúco im zachytal brankár a nám veľmi zle zahrala obrana. Prvý polčas bol plný nevyužitých gólových šancí na oboch stranách a v tom druhom sme po piatich minútach viedli 1:0. Miesto toho, aby sme výsledok udržali, robili sme chyby v obrane a najväčší obranný ozembuch Jano Paraj nahral pri jednej „rozohrávke“ loptu rovno súperovmu útočníkovi a ten s prispením teču ďalšieho obrancu Vlada Pražmu poslal loptu k ľavej žrdi mojej bránky. V poslednej minúte taktiež cez Jana Paraja presvišťal ten istý útočník, bez problémov nahral pred bránu a pre neviemkoho z dresu Remosu už nebol problém vsietiť istý gól. Prehrali sme 1:2 a jediný náš gól dal Roman Žbirka.

Investex 1. - Sekier 33 3. 9:0 (3:0)

Napriek konečnému výsledku to nebola až taká jednoznačná záležitosť Investexu proti novovytvorenému mužstvu tretej ligy. Tí nás totiž prvých päť minút doslovne tlačili a mali i niekoľko dobrých šancí. Podľa ohlasov z hľadiska bol môj výkon najlepší práve v tomto zápase, pretože keby sme dostali prvý gól my, istoiste by sme sa trápili až do konca. Našťastie som padal tam, kde smerovali lopty súpera a my sme už v prvom polčase viac-menej rozhodli o výsledku. V tom druhom to bola tradičná exhibícia neskrotného exhibicionizmu našich hráčov. Gól dal v podstate každý. Okrem mňa :-)

Investex 1. - Silvena Star Team 2. 2:4 (1:1)

Tesne pred zápasom, kedy sme sa mali rozcvičiť, vyhlásil večný rebel Jano Paraj tieto historické slová: „Čo vám jebe? Na Silvenu sa rozcvičovať netreba, to je jasná výhra!“ A tak sme sa nerozcvičili. Hneď prvá šanca Silveny Star Teamu bola v podaní môjho brata, ktorý sa pohodlne otočil okolo užasnutého Vlada Pražmu a ĽAVOU nohou poslal loptoša k pravej žrdi, poodotýkam že nechytateľne. Napriek tesnému vedeniu súpera, bol náš kolektív spokojný, zrejme sme mali pocit, že góly do silveňáckej siete budú padať samé... A jeden i padol. Bolo 1:1. To bolo však z našej strany všetko. Druhý polčas sme nevyužili fantastické gólové šance a súper trestal. Druhý gól som si dal spolu s Janom Parajom ja, keď po vyrazenej lopte som ju chcel ešte váľajúci sa po zemi odkopnúť do neznáma, trafil som vracajuvšieho sa obrancu Jana a ten na radosť našich súperov rozvlnil neplánovane našu sieť po druhýkrát. Tretí gól padol po skrumáži v obrane, keď som už v páde nestačil chytiť loptu smerujúcu do protipohybu. Pri štvrtom góle bol zase ten môj nepodarený súrodenec, keď v nálete dvaja na mňa, trafil pravú žrď, lopta sa odrazila presne k jeho spoluhráčovi, ktorý sa smial po štvrtýkrát. Tesne pred koncom sme znížili na prijateľne neprijateľných 2:4 a šlo sa na pivo. Turnaj sa pre nás skončil, postúpili totiž Remos a z druhého miesta Silvena Star Team (účastník 2. ligy !).

Nemám to síce ešte overené, ale údajne bolo celkové umiestnenie turnaja takéto:

1. Žamborove Trafiky (vo finále nad Coffolou vyhrali na penalty)
2. Coffola Pro Graphics
3. ŠK Slovakia

Všetko sú to účastníci prvej ligy, takže aspoň títo zachránili povesť prvej súťaže, keď už Investex ako výber dvoch prvoligových zástupcov zlyhal, sklamal, zarmútil...