SLOVAKIA CUP 2003 (27. december 2003)

Medzi sviatkami treba niekde zhodiť čerstvo nabraté kilá a najlepším liekom je pohyb. Toto si povedali i chlapci zo Slovakie (mestský minifutbalový prvoligový klub) a zorganizovali turnaj v športovej hale RATES. Zúčastnili sa ho okrem zvolenských miniligových tímov i dva z Banskej Bystrice. Celkový počet 10 mužstiev bol rozdelený do dvoch trojčlenných a jednej štvročlennej skupiny, pričom do semifinále postupovali prví zo skupín + jeden najlepší z druhého miesta. 
INVESTEX - mužstvo, za ktoré pôsobím, dostalo do skupiny UNIONKU a HALIGANDU. Oba tímy sme v skupine porazili - Unionku 2:0 a Haligandu tesne 4:3.
V semifinále sme narazili na fúziu mužstiev BUFET a ŽAMBOROVE TRAFIKY pod spoločným názvom BONO, nad ktorým sme vyhrali až v penaltovom rozstrele (samotný zápas skončil nerozhodne 2:2), ktorý musel mať až šesť sérií.
Vo finále sme narazili na favorizovanú SLOVAKIU, ktorá bola ale oslabená o troch hráčov základnej zostavy (tí museli reprezentovať svoj „veľkofutbalový klub“ Sliač v exhibičnom zápase) a porazili sme ju 5:3. Stali sme sa tak víťazmi turnaja, druhýkrát v tomto roku (prvý titul bol v letnom turnaji o pohár primátora Zvolena, o ktorom píšem TUTO). Patrične sme to i oslávili, niektorí až preoslávili :-)))
Pár fotiek z turnaja:


Ja sa zrejme s tým krámom nikdy nenaučím fotiť, takže sa ospravedlňujem za rozmazané zábery. Toto je momentka zo semifinálového zápasu Slovakia - Fortúna.


Ten istý zápas. V bráne Slovakie musel nastúpiť samotný tréner Ondro, pretože obaja brankári mali „reprezentačné“ povinnosti.


Rozhodlo sa až v penaltovom rozstrele. Tuto práve prekonával brankára Fortuny hráč Slovakie Braňo. V úplnom popredí je zachytený i kus môjho spoluhráča Ďura, ktorý sa rozcvičoval na náš semifinálový zápas s Bonom. Fotky nemám, nefotil som, chytal som.


Zápas o tretie miesto: Fortúna - Bono.


Poprosil som hlavného rozhodcu finálového zápasu Investex - Slovakia, aby nás cvakol. Toto je výsledok.


Jano Paraj drží víťaznú trofej tesne po slávnostnom ukončení turnaja...


...ktorý sme zaslúžene vyhrali. Oslavovalo sa až do rána bieleho. Vraj...

© hemendex 12.01.2004