Silvester 2005 vo fotografiách (15.01.2006)

Minuloročný Silvester som strávil nezvyčajne vo Zvolene. Väčšinou totiž chodím s partiou na chatu, ale tento rok sa tak neudialo. Dopoludnia sme si s partiou zahrali tradičný Silvestrovský futbal a na polnoc som šiel ku kamarátovi. Všetko som to poctivo fotil a tutok pár záberov ponúkam. 

Ako som už spomínal, dopoludnia sme si s kamarátmi zahrali futbal, ktorý bol tento rok vskutku veselý. Na ihrisku Gymnázia, kde bežne hrávame počas sezóny, bolo totiž asi 30 cm čerstvého snehu, ktorý napadol na staršiu vrstvu namrznutého. A tak nebola o veselé okamihy núdza. Najprv sme sa zohriali. Každý niečo dobré doniesol a hneď sme sa aj počastovali. Potom sme sa rozdelili do dvoch tímov - Starí páni a Mladé nemehlá. O pár minút sme už vyzerali ako ľadové medvede veselo šantiace v kopách snehu. Niektorí, v pokusoch odkopnúť loptu, pripomínali snežné delá, márne sa snažiace o čosi, čo sa futbalom nedalo nazvať ani s oboma zavretými očami. Hralo sa na štyri tretiny :) V každej prestávke sme sa zgrupili okolo provizórneho baru (viď foto nižšie), kde sa podávali nápoje, ktoré hriali :)
Zápas nakoniec skončil víťazstvom Starých pánov, pretože my sme len behali ako splašení a oni si dokázali i nahrať. Osem minút pred koncom však bol stav nerozhodný 1:1, až potom sme sa rozsypali a dedkovia vsietili tri góly.
A šlo sa na pivo - teda aj...
Večer som šiel na návštevu ku kamarátovi, kde som spolu s jeho ženou i deťmi „oslavoval“ príchod nového roku, cien i úsporných opatrení. Cestou k nemu i ráno cestou od neho som fotil všetko, čo prislo pod ruku - teda pred objektív. Pár fotiek vám ponúkam v prvej tohtoročnej fotoreportáži. 

 


• Kolektív Starých pánov, ktorí celý Silvestrovský zápas vyhrali (teda Marian - vpravo - hral za nás)
• Povolený doping v prirodzenom drevenom stojane
• Celá partia (túto fotku uverejnili i regionálne noviny). Chýba len Ďuro Macko, ktorý tradične meškal
• Po zápase v dobrej nálade - najmä Starí páni mali dôvod na oslavu. Zvíťazili 5:2 

 


• Pílka a ja - tesne po futbale sme si však ťažkú hlavu z prehry nerobili...
• A aj s mojím večný futbalovým rivalom sme neprechovávali, inak bežnú, nenávisť
•• Toto je už Silvestrovská polnoc a ohňostroj nad Zvolenom 

 


No a tu je už pár predsilvestrovských i Silvestrovských záberov, ktoré som urobil počas túlania sa Zvolenom.
© hemendex 15. 01. 2006