Programy rádií (polovica deväťdesiatych rokov)

Druhá séria programových štruktúr slovenských rozhlasových staníc pochádza z archívu kamaráta Jana - jeden z tých, s ktorými naivne snívame v ranných cestách autobusom a večerných pivách, o vlastnej rozhlasovej stanici. Jemu našťastie mama výstrižky z novín, tak ako mne, nezahodila, i preto tu vďaka tejto skutočnosti uvediem program troch rádií, z ktorých už jedno neexistuje. 
 Nech Ti je teda, moje drahé Rádio Family, zem ľahká. 

I tu je kvalita scanu mizerná, ale keby ste videli tie podklady... :-)
Ešte toto: Na žiadnom výstrižku nebol uvedený dátum, takže tie letopočty sú len orientačné... Sorry. Ale ak niekto vie, nech povie... Dám mu zahrať v Rokefem :-)

N RADIO, Nitra
95,2 MHz
program z r. cca 1994

Zaujímavým je fakt, že v tomto období (približne rok 94-95) takmer všetky slovenské rádia, ak vysielali v noci, preberali program zo satelitu. To je prípad N-rádia, Rádia TWIST - tu v noci znel program Voice of America Europe. 
Rádia FAMILY a D.C.A. sa dokonca nechali suplovať televíznym vysiela-ním Country Music TV - Europe.
I mnoho ostatných rádií v noci vysielalo prevzaté programy, napríklad FUN radio prepínalo do „hlavného stanu“ na FUN radio Paris, čosi obdobné prevádzkovala slovenská pobočka Európy2 - Rádio Tatry - taktiež sme sa mohli učiť francúžštine (ako pracovníci rádia nazývali) od francúzskych autopilotov.
Neskôr prišiel boom v podobe nonstop štruktúr, ktorým chvalabohu podľahli všetky momentálne vysielajúce rádia na Slovensku, dokonca i tie, čo do dnešných dní zanikli. 
Škoda však, že koncepcia nočného vysielania spočíva v nespočetných prípadoch v alibisticky ponímanom mixovanom bloku, čo ocenia najmä ospalí noční vrátnici, ktorí by sa chceli baviť minimálne tak, ako ich českí kolegovia. Tam totiž mnoho rádií v noci vysiela humoristické relácie z nekonečne bohatého českého archívu.

ROCK FM RADIO, Bratislava
Slovenský rozhlas 3
program z roku cca 1995 ????

RADIO FAMILY, Zvolen
105,1 • 106,6 MHz
program z roku cca 1994

© časopisy 
 ftm 15. 06. 2001 

PS: A bude toho isto viac...