Turnaj Ostrá Lúka - august 2002

1. Hronská Dúbrava
2. Ostrá Lúka
3. Budča „A“
4. Budča „B“

Až dnes (16.10.2002) som sa konečne dostal k niekoľkým záberom z letného turnaja uskutočneného na kvalitnom ihrisku Ostrej Lúky v auguste 2002. Zúčastnili sa ho štyri mužstvá - Hronská Dúbrava (my), domáca Ostrá Lúka a dva tímy z Budče: Budča „A“ a Budča „B“. Výsledky si už presne nepamätám, viem však, že sa hrali zápasy Hronská Dúbrava - Budča „A“ (zvíťazili sme na pokutové kopy - v riadnom hracom čase to skončilo asi 1:1). Potom Ostrá Lúka porazila Budču „B“ (taktiež po pokutových kopoch). V zápase o tretie miesto zvíťazil „A“ tím Budče nad svojou rezervou tiež neviem koľko a vo finále sme my porazili Ostrú Lúku 5:2, pričom ešte desať minút pred koncom bolo 2:2. V tom čase som nejakým nepochopiteľným zázrakom chytil tri-štyri čisté šance domácich a naši strelci sa konečne prebudili. Turnaj sme vyhrali, čo bol pri mizérii minulej sezóny skutočne povzbudivý faktor. A tu prinášam spomínané fotografie: 


Fotili sme sa už pred zápasom netušiac, ako turnaj dopadne. Nakoniec sme ho vyhrali, hoci jeden z nás musel byť so zlomeným kolenom (teraz som tak dopadol ja) odvezený záchrankou. Teraz sa ale nič netušiac usmieva, plný nádejí... - tretí sprava hore.


A je po turnaji. Netuším prečo nikdy nikto nerobí zábery priamo z futbalového diania. Možno preto, že sa na to nedá pozerať, možno je v čase tohto aktu každý fotograf v bufete. Vedľa nás stojí mužstvo Ostrej Lúky, ktoré končilo na druhom mieste.


Ostrolúčania nemajú iba ostrlúcku minerálku, ale i ostrolúcku starostku. Mladá teta sa mi práve chystá odovzdať putovný pohár starostu obce, ako údajne nalepšiemu hráčovi víťazného mužstva - skutočne mi šlo. O sedem sekúnd na to, takmer skolabovala po neskonale úprimnom ďakovnom bozku v trvaní ...násť sekúnd, ktorý ju absolútne prekvapil a jej poddaných zjavne šokoval..


Hronská Dúbrava - víťaz turnaja Ostrá Lúka 2002 -  part one


part two (poloprofil)


chlast-part three (chaos)

V čase písania týchto riadkov som síce futbalovo odpísaný - s roztrhnutými šľachami na kolene, ale dúfam, že o rok už budem funkčný a tento úspech znovu zopakujeme. Tá úprimná radosť mňa a mojich spoluhráčov po zápase totiž za to skutočne stojí.

 ftm 16.10.2002