V rámci svojich možností, 
internetu schopností, 
zdravím ľudí tohto sveta. 
V duchu básne iba veta: 
Želám v novom tisícročí, 
nech Vám úsmev hľadí z očí
dobré srdce, lásku večnú, 
púť života nekonečnú,
šťastie, zdravie, čistý sex, 
želá vrúcne - HEMENDEX! 

Vo webe o sebe... 
(už trošku neaktuálny životopis spred iks rokov, ale nechce sa mi písať nový, vlastne... čo už zmením na histórii...)

V identifikačnej karte zvanej Občiansky preukaz sa pod mojou dvojrozmernou finalizáciou zhmotnenia bytosti na fotografickú, ba priam až holografickú podobu skvie nápis Martin Tužinský, čo dedukujem ako svoje oficiálne občianske označenie. Prvé dvojčíslie rodného čísla (75) poukazuje na rok prvého výskytu mojej irelevantnej osoby na tejto planéte, a, po všetkých matematicko-astrologických výpočtoch, mi vychádza úctihodný vek - tridsať rokov (s DéPéHá). S výnimkou raného detstva a štúdia na strednej škole v našom Capital-Blava-City, som väčšinu svojho biedneho života strávil v lokalite stredného Slovenska, konkrétne v relatívne malom a milom okresnom meste Zvolen, teda len v prípade, že som sa nevyskytoval na celovíkendovom futbalovom turnaji mimo mesto, alebo som povinne dobrovoľne nesedel v práci - a to v banskobystrickej reklamno-polygraficko-tlačiarenskej firme Koprint, ako počítačový grafik a samozvaný predseda miestneho firemného odborového zväzu polygrafov a ináč buržoázne utláčaných zamestancov našej skromnej, iksčlennej a nesmierne tvorivej firmy.

Čo sa týka konkrétnych záujmov, považujem sa, v rámci športového ponímania mojich koníčkov, za pasívneho cyklistu a aktívneho futbalistu, pričom moja herná pozícia sa v drvivej väčšine sústreďuje na defenzívne sa poflakovanie v bránkovisku trávovej, parketovej alebo asfaltovej hracej plochy, na ktorej sa naháňa patričný počet relatívne triezvych spoluobčanov, za bližšie neindifikovateľnou guľatou koženou záležitosťou. Za nádherné považujem i cielené sa túlanie po krásach Slovenska, na ktoré však vďaka pracovnošportovej zaneprázdnenosti zostáva čas len sporadicky. Zo záujmov spomeniem snáď, niekedy až fanatické lovenie rozhlasových staníc vo veľmikrátkovlnom svetovom éteri (minulosť, nestojí to už za to) a zrejme už nesplniteľný sen - mať v (možno i vlastnom) rádiu svoju reláciu, a prianie najväčšie: zaspávať každý deň s čistými zubami i svedomím... Relatívne mladý (v polostrednom veku), relatívne slobodný, na svet hľadiaci z výšky 196 centimetrov, matičku Zem zaťažujúci poctivým metrákom, v rámci celoštátneho trendu i mobilný 0905220619, to jest moja stručná autocharakteristika, ako som už hore spomenul - maximálne subjektívne neskromná, dá sa však písať objektívne o sebe?...


Ešte by som si dovolil podotknúť, že všetko nižšie uverejnené, je staršieho dáta, ak hľadáte o mne nové info (koľkýže to narcizmus), tak pravidelne aktualizovaná je len rubrika AKTUÁLNE.


Pretože však nesedím len v pasívnej polohe doma na gauči, ale občas i brázdim svetom, prikladám tu ako dôkaz niekoľko zaručene autentických záberov z mojich potuliek mliečnou dráhou. (klikni, ak chceš zväčšiť)

Som človek od prírody pracovitý, i preto simulujem pracovnú činnosť v už spomínanom grafickom štúdiu Erland Banská Bystrica (už neaktuálne, od augusta 2005 som u súpera). Fotky z Koprintu ešte nevlastním, ale niekdajší zamestnávateľ Erland, ktorému som bol verný sedem rokov je v troch nevinných fotogalériách a to: FOTKY-Práca, FOTKY-Práca 2 FOTKY-PRÁCA 3 (2004).
Pretože som tvor spoločenský a v podstate i rodinný, figurujem i na niektorých záberoch, ktoré som ponachádzal v rodinných albumoch. Pre ilustráciu tu uvádzam niektoré z nich. FOTKY-Rodina, FOTKY-Rodina 2 (2004) a FOTKY-Rodina 3 (2004).
Novinka (tiež už pomerne dosť neaktuálna) - bratovi sa podarilo nejakou náhodou úspešne ukončiť vysokoškolské štúdium slávnostnou promóciou, a keďže sa i fotilo, tak sa to tu aj nejako nascanovalo. Takže - FOTKY-Promócie . Ostatné fotky sú v rubrike FOTKY.

WéWéWé z môjho compu

Internetové stránky mojou podivnou technológiou robené uvádzam tu. Bolo ich síce o niečo viac, ale niektoré stratili svoj zmysel a ja som ich z webu odstránil. Ďalšie stránky sú uvedené v rubrike AKTUÁLNE.

www.koprint.sk a www.koprint.sk/web (to sú moje najnovšie pokusy - 2005)

Milanium Milana Malova
Merlin Pub 2000
milanium.host.sk

6. a 7. roč. Štefan. fubalu
stefanfutbal.home.sk
www.futbalove.miesto.sk

Martin Tužinský 1999 (teraz nefunkčná)
www.kiwwi.sk/fws/hemendex

  Návrh stránky pre mesto
  Zvolen, ktorá ale
  pravedpoobne nebude
  schválená (návrh bez
  funkčných hyperliniek)
  zvolen.host.sk


Moja niekdajšia... (jpg)