Investex guľášpárty (19.-20. jún 2004)

Investex Zvolen je nielen „prosperujúca“ zvolenská firma, ale i futbalové mužstvo hrajúce 1. zvolenskú minifutbalovú ligu o sile dvoch tímov so striedavou úspešnosťou. Investex a ŠK Investex. Okrem nesporne kvalitných futbalových aktivít, sa snažíme žiť i spoločenským životom, takže po zápasoch navštevujeme pochybné putiky a takmer po každej sezóne robíme guľášpárty. Tento rok sme to stihli v predtermíne, pretože súťaž končí až o týždeň a chata bola voľná len v tejto víkend. Keďže obe mužstvá splnili nenáročné ciele („áčko“ skončilo v hornej polovici tabuľky a „béčko“ nevypadlo) bolo vlastne i čo oslavovať. A tak sme oslavovali. V kováčovskej chatovej oblasti za účasti cca 25 ľudí a mňa.


Na chate. Guláš, špekačky, pivo, fernet a hojná účasť ľudí srdcu blízkych. Sobota popoludní.


Som si nedoniesol pohár na pivo (šak nebol v zozname potrebných vecí) a tak mi bol pridelený zaváraninový pollitrák. V nedeľu som v ňom odnášal guláš, aby som si guľášpárty urobil i doma. Ozaj - „Jožko, prepáč, ale je to tak.“


Nemyslím, že toto potrebuje komentár.


Mešo sa vŕtal v guľáši ako samozvaný gastroodborník. Toľko sa tešil, že do neho dá na dochutenie paradajkový pretlak, až ho tam zabudol dať. Vlastne tam zabudol dať aj zemiaky, ale nejaký dobrák mu to včas pripomenul.


Slnko, jedlo, pitie, zábava... Štyri základné atribúty pre dobrú chatovačku. 


Darmo sa Marián snažil, volejbal som hrať nešiel, v tomto smere som drevo. Jediné čo viem, je efektná robinzonáda postrádajúca efektivitu. Ale lopta po odraze väčšinou zvolí neplánovanú trajektóriu a ja som z mužstva potupne vyradený.


Pred chatou...


Celé je to o tom, že Ti úprimne ďakujem. Za všetko. Aj keď viem, že budem už len spomínať... (Spolu s nami i neúnavný Milan)


„Opováž ma odfotiť na stránku! Ešte si to všimne žena a riad budem umývať aj doma!“ Neboj Marián, na mňa je spoľahnutie :-)


Dajako sme nedokázali všetko vypiť na chate, tak sme pivo dopíjali na nedeľnom dopoludňajšom futbale s kamarátmi. Ale už bolo hnusné, vyprchané, tak sme šli na čapované...

Super víkend, i keď som mal obavy z účasti, prišlo nás hojne a najmä všetci v dobrej nálade. A kde je dobrý kolektív a skvelá atmosféra, tam zostanú i krásne spomienky. Za to všetko obrovská vďaka!

© hemendex 22.06.2004