.INVESTEX „A“ Zvolen

I. LIGA MALÉHO FUTBALU ZVOLEN
zápasy každú sobotu medzi 9.00-16.00 h. na ihr. TU Zvolen 
v sezóne 98/99 obsadil 5. miesto zo 14. mužstiev
v sezóne 99/2000 skončil na 6. mieste zo 14. tímov
v sezóne 2000/2001 skončil na 5. mieste z 12. tímov
v sezóne 2001/2002 obsadil 2. miesto z 12. tímov

Najväčšie úspechy: 
• víťazstvo na JUPIE-CUP’99 v novembri 1999
• 2. miesto na JUPIE-CUP’97 na jeseň 1997
• 5. miesto v 1. lige sezóne 1998/1999 (nováčik)
2. miesto v sezóne 2001/2002 - I. liga

so športovým nadaním, stal sa futbal poslaním...
červené dresy - Investex „A“, modré - Investex „B“

Ako som sa dostal do INVESTEXU: 
Zvolenská liga malého futbalu bola vlastne vôbec prvá súťaž, ktorú som začal aktívne hrávať. V roku 1992 mi vtedajšie mužstvo Silveny LVÚ veľkodušne dovolilo zastávať post náhradného brankára a ja som túto možnosť naplno využil. Samozrejme, že vtedy tam hrávali úplne iní hráči, iný kolektív, ktorý i napriek postaveniu v tabuľke bol vždy mojou veľkou oporou. Časom sa však tím začal rozpadávať, každý rok sme bojovali o udržanie sa v najvyššej súťaži, prišli i ponuky z niekoľkých iných mužstiev z vyšších priečok, začal som hrávať aj veľký futbal, potom prišla aj banskobystrická súťaž, jednoducho a jasne - rozhodol som sa využiť príležitosť hrať i súčasne futbalovo rásť v mužstve, ktoré som si vybral a ktoré si športovo veľmi vážim. Investex takým mužstvom určite je. Tím bol založený pred tromi rokmi a hneď v prvom ročníku postúpil z prvého miesta druhej ligy do ligy prvej, kde už v jeho prvej sezóne získal piate miesto, čo bolo na nováčika celkom solídne umiestnenie. V minulej sezóne z hráčov, ktorí vybojovali postup do prvej ligy sa stali paradoxne (na vlastnú žiadosť) hráči druholigovej „rezervy“ Investex „B“. Recidíva ich postupových ambícií sa prejavila hneď v ich prvej sezóne, keď suverénne postúpili z druhej ligy do prvej a na žiadosť najvyšších sa premenovali na ŠK Investex. Takže v prvej lige máme v podstate dvojnásobné zastúpenie. „Investex „A“, v ktorom hrám už druhú sezónu sa prebudoval takmer od základov, z pôvodnej zostavy zostalo snáď len päť ľudí. Oproti môjmu prvopočiatočnému mužstvu, je Investex, o poznanie dynamickejší, mávame pravidelné tréningy, chodí sa na turnaje, celé mužstvo evidentne žije futbalom. A, keďže, okrem ligových povinností, sa nerobia rozdiely medzi „áčkom“ a „béčkom“, má Investex ako celok niečo cez dvadsaťpäť registrovaných futbalistov. A v takej kope je určite z čoho vyberať...
A tu je naše mužstvo tesne po poslednom zápase sezóny 2001-2002
Tuto je zase pár fotiek z toho istého dňa.

 

AKTUALITY...

12.01.2004 - nestíham aktualizovať, takže aspoň pár informácií o Investexe. Po jesennej časti sezóny 2003-2004 je naše „áčko“ na štvrtom mieste a „béčko“ asi štvrté od konca. Prípravu na jar absolvujeme vo forme tradičných stredňajších tréningov v telocvični cirkevnej školy vo Zvolene a na pomerne často poriadaných turnajoch. Minulý rok (2003) sme sa zúčastnili troch a DVA Z NICH SME VYHRALI!!! Píšem o nich na týchto miestach:
LETNÝ TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA ZVOLEN 2003
a ZIMNÝ TURNAJ SLOVAKIA CUP 2003

12.11.2002 - nejako sa mi nedarí držať túto rubriku v neustálej aktualizácii, je to tým, že na jednej strane fakt mám málo času a potom je tu druhý, podstatnejší dôvod - od polovice októbra som dosť vážne zranený (roztrhnuté väzivo na pravom kolene), takže minimálne pre jesennú sezónu som odpísaný. A teda ma nebaví ani o futbale písať. Ešte aj keď je na ihrisku takéto počasie! V túto sobotu pršalo, mrzlo, snežilo, čo vyjadrili dve zranenia našich hráčov. Jeden vyvrtnutý členok a narazený palec. Všetko vďaka nespôsobilému ihrisku, na ktorom sa hralo. Ale to nezabránilo, aby sme vyhrali 8:2 so Slovakiou a momentálne sme v tabuľke dve kolá do konca, na vynikajúcom druhom mieste.
PS: Neviem, ako z tadeto mohli zmiznúť dva články, takže ich ponúkam znovu:
INVESTEX FOTKY
INVESTEX SEZÓNA 2001-2002
september 2002 -
začala sa nová sezóna Mestskej ligy s niekoľkými malými/veľkými úpravami. 1. liga sa rozšírila z dvanásť na súčasných štrnásť mužstiev, druhá má dvanásť a tretia desať. Oproti minulému roku je o cca 8 mužstiev menej, nie je to však tým, žeby zvolenčania prestali mať záujem o futbal. O schôdzi, v ktorej sa nahlasovali mužstvá pre novú sezónu sa mnohé tímy nedozvedeli, pretože Výbor nerozposlal pozvánky. Údajne bola pozvánka spomenutá v regionálnej tlači, ktorú (ako sme sa následne dozvedeli) musia jednotlivé mužstvá sledovať. Tým pádom sa do prvej ligy nestihlo nahlásiť už dvanásť rokov pôsobiace KMF a v tretej lige asi ďalších osem mančaftov. Výbor LIMFU Zvolen bol však neoblomný a štart nepovolil ani dodatočne. Nádherný príklad, ako dokáže pocit svetskej slávy zatemniť mozog a následne i naštrbiť kamarátske vzťahy, rokmi budované... O zápasoch Investexu a ŠK Investexu píšem TU.

jeseň 2001 - hoci je mi to nekonečnou hanbou, rubriku o jesennej časti tohtoročného ročníka malej ligy dopĺňam až po jej dohraní. Nebol čas. Zatiaľ sme ôsmi, uvidíme, čo bude po dohrávke s Coffolou. Info TU.

Skončila sa sezóna 2000/2001. Jej priebeh je uverejnený nižšie. Už sa to stihlo aj osláviť, o čom píšem TU. Teraz nám prestávku vypĺňajú len tréningy, ktoré máme v pondelok o šiestej večer na tréningovom pľaci Elánu Zvolen a v stredu, taktiež o šiestej, na ihrisku Gymnázia. Koncom augusta sa má konať turnaj o Pohár primátora mesta Zvolen v hale Rates, uvidíme, asi sa zúčastníme. Otázne je len či dve mužstvá, alebo postavíme iba jeden výber. Myslím, že to tu dám včas vedieť. Aj tak by ma zaujímalo, kto to tu vôbec číta... :-)

Staršie aktuality sú tu.


1. LIGA MALÉHO FUTBALU ZVOLEN

SEZÓNA 2002-2003                           AKTUÁLNE

Aktuálna sezóna mužstva Investexu

Reportáže z našich zápasov sú TU! 


1. LIGA MALÉHO FUTBALU ZVOLEN

SEZÓNA 2001-2002                 (doplním, raz)

Skončili sme na krásnom druhom mieste!!!

Reportáže z našich zápasov sú TU! 


1. LIGA MALÉHO FUTBALU ZVOLEN

SEZÓNA 2000/2001

V sezóne 2000/2001 sme obsadili konečné 5. miesto v I. lige

Reportáže z našich zápasov sú TU!

 

1. LIGA MALÉHO FUTBALU ZVOLEN

SEZÓNA 1999-2000

V sezóne 1999/2000 sme obsadili konečné 6. miesto v I. lige

Reportáže z našich zápasov sú TU!


A TERAZ NIEČO Z TÝCH ÚSPEŠNEJŠÍCH ČASOV...

12. - 13 .   N O V E M B E R   1 9 9 9

INVESTEX vyhral JUPIE CUP ’99 !!!

V dňoch 12.-13. novembra 1999 sa v priestoroch Gymnázia a Obchodnej akadémie v Banskej Bystrici uskutočnil tretí ročník celoštátneho firemného futbalového turnaja JUPIE CUP ’99. Aktívne sa ho zúčastnil aj výber prvoligového a druholigového kolektívu Investexu.
POKRAČOVANIE