AKTUALITY (apríl 2000 - december 2000)

máj 2000 - čosi ako prvá liga sa začala hrávať na ihrisku TU Zvolen (za starým intrákom). Druhá liga sa automaticky presunula na ihrisko bývalej prvej súťaže, čiže na Gymnázium Zvolen. Trojka zostala na sídlisku Sekier. Tieto machinácie sa vraj udiali z jednoduchého, a v súčasnej dobe, čoraz populárnejšieho dôvodu. Piata základná škola, kde sa doteraz hrávali zápasy druhej ligy mestkého futbalu, si totiž určila podmienku vybudovať okolo ihriska, resp. minimálne za bránkami, oplotenie, ktoré by zabraňovalo častým návštevám lôpt v sektoroch, ktoré neboli na tieto audiencie pripravené - čiže detské pieskovisko alebo blízko stojace paneláky. Výbor LIMFU zasadol, podumal a zvážil všetky pre i proti - jednoducho rozhodol, že sa mu viac oplatí investovať do hodinového 150-korunového výpalného na TU ZV, ako zháňať lacných drotárov, ktorí by za minimálnu protihodnotu „zbúchali“ oplotenie na „päťke“. Takže preto sa v polovici jarnej časti súťaže udiali spomínané nečakané zmeny v pôsobiskách týchto prvých dvoch zvolenských súťaží malého futbalu.

apríl 2001 - Novinky v jarnej časti mestskej ligy (aspoň tie, čo sú mi dosiaľ známe): 
• za každý polčas je povolených päť faulov jedného mužstva, ktoré sú pokutované priamym kopom. Tieto sa zapisujú, pričom šiesty prehrešok tohto druhu sa trestá priamym kopom na bránku bez múru - klasickou „desiatkou“. (pozn. mňa - údajne pravidlá SZMF)
• brankár údajne nemôže v žiadnom prípade zasiahnuť prihrávku od svojho hráča (ani nohou), kým lopta od prerušenia hry neopustila „jeho“ polovicu ihriska
• zápasy pískajú dvaja rozhodcovia rozostavení na postranných čiarach s údajne rovnocennými kompetenciami (v prípade ich nedostavenie môže mužstvo podať protest a neodohrať zápas)

december 2000 - Veľké veci sa už udiali, nanešťastie sme neboli pri nich bohvieako úspešní, pretože sme síce na Jupie-Cup cestovali, ale hneď i z neho. V skupine sme po jednej výhre, remíze a prehre skončili na krásnom treťom mieste a nepostúpili do ďalších bojov. I preto sa tu radšej reportáž z Jupie Cupu neobjaví. Vyhralo knihárstvo Alfa, ktoré údajne postavilo na ihrisko profesionálov, ktorí možno ani nevedia, čo knihárstvo Alfa vôbec je. Ja som sa našťastie vôbec turnaja nezúčastnil, i preto o ňom len takto - v skratke...

19. 10. 2000 - Idú sa diať veľké veci. Hoci to v tejto chvíli nemám z kompetentných miest potvrdené, malo by sa 4. ročníka celoštátneho firemného turnaja Jupie Cup zúčastniť i mužstvo Investexu, ktoré (ako odskenovaný obal pozvánky naznačuje) bude obhajovať minuloročné víťazstvo. Áno, tie červenobiele dresy patria spontánne sa tešiacim hráčom nášho mužstva. Turnaja sa zúčastnil výber „áčka“ a „béčka“ plus dvaja externisti a celý jeho priebeh opisujem v tejto rubrike. Odhliadnuc od faktu, že Investex ako firma momentálne úspešne krachuje, malo by sa podľa neoficiálneho vyjadrenia kompetentných nájsť niečo cez 11000 Slovenských korún na účasť mužstva na tomto turnaji, posledného to predsmrtného reklamného kŕču spomínanej firmy. Každopádne - 17.-18. november 2000 sa budú v športových halách Gymnázia, Obchodnej akadémie a SOUS na Tajovského ulici v Banskej Bystrici, diať veľké veci. A my, dúfajme, budeme pritom.

október 2000 - od 3. októbra sa presunuli každotýždenné stredajšie tréningy z asfaltu na 5. ZŠ Zvolen, do telocvične Cirkevnej základnej školy. Zatiaľ platí čas 19:30 hod. a za účasť sa vyberá po 20 devalovaných. To všetko platí pre hráčov Investexu ako i jeho ŠK. Takže oba tímy pôsobiace v prvej lige malého futbalu, tak ako ich veční obdivovatelia, stretneme sa v stredu o pol ôsmej, v sporo osvetlenej telocvični Cirk. ZŠ. Po tréningu sa odchádza na jedno zdravotné do „Mantuany“. Pekný večer!

apríl 2000 - Investex „B“ sa premenoval na ŠK Investex. K tomuto kroku ho viedlo najnovšie prijaté pravidlo o zákaze pôsobenia v jednej lige mužstvu „A“ a „B“. Pretože áčko sa vypadnúť (dúfam) zatiaľ nechystá a béčko je na najlepšej ceste do prvej ligy postúpiť, museli sme zvoliť túto alternatívu.

apríl 2000 - s jarnou časťou ligy nadobudli platnosť nové (vraj slovenské) pravidlá malého futbalu a to tieto:
• brankár môže vyhadzovať loptu už i cez polku (bez jej medzipristátia na ploche)
• gól platí i priamo z výkopu (teda zo zahrávania na začiatku, resp. po góle)
• zóna na striedanie sa presúva pred striedačky mužstva (nestrieda sa už 
  pri stredovej čiare)
• pre brankára v čase jeho prítomnosti na súperovej polovici, neplatí už 
  štvorsekundový limit na rozohranie lopty