GEOPOZ CUP 2001
1. mája 2001 - ihrisko Rudlová, Banská Bystrica


Naša prvá porada. Ihrisko je, ako vidieť, upravené podľa posledných pravidiel FIFA, jamy po meteoritoch sú zasypané pieskom, občas sa vyskytne diera od banskobystrickych hlodavých spoluobčanoch, každopádne nielen my sme nad terénom dosť dlho krútili hlavami... Práve sa určujú herné pozície, priznám sa, je mi stále záhadou, kto kde hral, myslím si, že to bolo spontánne, čo je vlastne na turnajoch jav vítaný...


Fotka nesvedčiaca o ničom, mám dojem, že len brzdí načítavanie stránky, ale len tak zo srandy - koľko sekúnd, respektíve minút Vám bude trvať, kým na zábere nájdete loptu? :-) 


Nádherná štúdia môjho „čítania“ hry. Napriek môjmu odkopu tesne pred útočníkom súpera (inak spoluhráčom z Erlandu Janom Vicianom), sme zápas prehrali 0:1. Toto je však polčas druhý, kedy sme JUVE nepustili prakticky do žiadnej šance.


Ojojoj - zápas o tretie miesto s „B.M.“. Najnebezpečnejší hráč súpera s neznámym menom s dresom číslo šesť sa práve pokúsil prestreliť s priameho kopu dobre stojaci múr Geoprisu. Myslím, že túto loptu som vyrazil na roh. Každopádne gól z toho isto nebol, pretože zápas v riadnom čase, napriek prevahe súpera, skončil bezgólovo.


Penalty, ktoré rozhodovali o treťom mieste. Nedajte sa zmiasť mojím sústredeným pohľadom, bol mi prd platný, keďže som sa, z doteraz nezistených príčin, šmaril k pravej žrdi, čo sa nám stalo osudným. V tej chvíli bolo darmo spomínať na štyri penalty, ktoré som predtým chytil.


Áno, skončili sme štvrtí, toto je víťazný gól „B.M.“. Neviem kvôli čomu som tipoval strelu k pravej žrdi, možno to bolo tým, že ja som tam kopal (ako brankár) penaltu tiež a predpokladal som tento istý myšlienkový pochod i u súperovho brankára, ktorý ale ma dočista „zrušil“ a poslal loptoša do druhej časti bránky. „Bé-em“ vyhralo na penalty 1:0 a zaslúžene získalo tretie miesto. My sme sa kvôli tomuto faktu protestne opili!
Mimochodom, verili by ste, že, hoci záber o tom nesvedčí, stihol som ešte túto strelu vyškriabať ľavou nohou do vinkla, čo bolo ale len prikrášlením radosti súpera...?


A naše takmer kompletné mužstvo po prehratom zápase o 3. miesto, ktoré nám prinieslo až štvrtú priečku, čo je o dve nižšie ako minulý rok, kedy sme mali česť hrať finále. Momentálne mi robia nekonečné problémy mená zúčastnených, ale v strede horného radu je Cimo a s loptou sa vyškiera kolega Eli. Ja som sa na odporúčanie fotografa prehol do nepochopiteľného uhlu, pretože údajne by som sa inak nezmestil na fotku...