Vítame sa v Európe (B. Bystrica - Zvolen, 30.04-01.05.2004)

Nebudem tu zverejňovať svoj názor na spomínanú udalosť. Len ponúkam pár fotiek z Banskej Bystrice (piatok večer) a zo Zvolena (sobota poludnie), kedy sa udiali oslavy vstupu Slovenska do Európskej únie a ja som nejakou náhodou bol pár minút prítomný... Takže:


Banská Bystrica, Námestie SNP v predvečer vstupu. Paralelne s koncertom Mishy sa hral zápas proti Rusom na MS 2004, takže táto návšteva je vzhľadom na tento jav vlastne úspechom.


Samotná Misha bola natoľko vitálna, že sa mi ju nepodarilo odfotiť nerozmazanú ani na tento, desiaty pokus.


Toto je spodná časť námestia odfotená počas druhej prestávky... Vlastne táto fotogaléria je tak trochu i o hokeji :-)


Zástava Európskej únie pre múzeom na banskobystrickom námestí. V danom momente sme už strieľali Rusom druhý gól a mne tesne po zábere rozvášnený dav zhodil foťák zo stola.


Okolo poludnia prvého mája na zvolenskom námestí, kde koncertoval neviemkto, lebo som len prechádzal za účelom vybratia si požadovanej hotovosti na pofutbalové pivo v miestnom bankomate vé-ú-bé.


Po pridaní zoomu sa podarilo zachytiť i dobrú náladu pred tribúnou :-)


Zvolenský zámok pod mrakom a všadeprítomné dôchodkyne.


Pódium. v južnej časti námestia a „obrovská“ návšteva zvolenského publika.


Tieto tri baby svojími vokálmi a la Amerika - 50. roky, rozohriali hudbychtivú verejnosť na požadovanú prevádzkovú teplotu... Niektorí si i zakrepčili.


A pohľad zo zámku, ktorý mám tak rád. I keď tento mi až tak veľmi nevyšiel... Tak vitajme v Európe a pre nostalgické povahy - Nech žije 1. máj!

© hemendex 04.05.2004