.T.J. Hronská Dúbrava
A tutoľa sumár sezóny 1999/2000 (pekne odspodu až hore)
 

III. trieda okresu Žiar nad Hronom

JAR 2000

V sezóne 1999/2000 skončila Hr. Dúbrava na 10. fleku

18.06.2000  Štiav. Bane - Hr. Dúbrava 4:1 (2:1) 

Pred zápasom bolo jasné, že ak Štiavnické Bane nad Dúbravou vyhrajú (to bolo skôr jasné) a Rudno nad Hronom v Prochoti prehrá, postupuje do II. triedy mančaft spod Sitna. Nám zas bolo jasné, že ak do prestávky ubránime remízu, v šatni nás môže čakať nejaká tá fľaša, ktorá by bola pre nás signálom k zredukovaniu nášho, výborného výkonu. Nič také sa nedialo, fľašu nám dali po zápase so súcitu, takže sme boli spokojní. Štiavničania však nie, lebo Rudno nastrieľalo Prochoti sedem kusov, čo zas svedčí o tom, že v Slovenskom futbale sa zápasy vôbec nepredávajú :-) K zápasu: Dlho sme sa držali, i zopár mojich zásahov kvalifikujem do kategórie zázračné, ale tečovanou strelou sme kapitulovali prvýkrát. Hneď nato nádherným priamym kopom z tridsiatich metrov priamo do vinkla vyrovnal Jano Paraj a odvtedy sme loptu zo siete ťahali len my. Tesne pred prestávkou ma obstrelil útočník súpera a tesne po prestávke mi na nekvalitnom trávniku skočila lopta tak nešťastne, že som si ju do brány umiestnil sám. Po prečíslení našej obrany sme dostali ešte štvrtý klinec do rakvy, sudca rozdal niekoľko červených tromfov a spokojní, že sa nikto nezranil, sme sa na polorozsypanej Škode 1203, odobrali domov. V III. triede sme skončili na prekrásnom desiatom mieste, ktoré je zároveň miestom predposledným. To znamená, že v celom žiarskom okrese je už len jedno mužstvo, ktoré je slabšie ako my. To ma do budúcej sezóny nesmierne povzbúdza... 
 ftm 02.07.2000 


11.06.2000  Hr. Dúbrava - Krahule 2:3 (1:1)

My už snáď v tomto ročníku prehráme totálne všetky zápasy. Teda skoro všetky... Čo k dnešnému - asi toľko, že ho píšem skoro mesiac po jeho odohratí, a keby som nemal noviny, nepamätám si ani výsledok. Ale to, že sme prehrali, sa v poslednej dobe stáva viacmenej realitou... Zatiaľ len toľko...
 ftm 02.07.2000 


04.06.2000  Župkov - Hr. Dúbrava 2:2 (1:2)

Nemôžem povedať, že by bol dnes súper lepší, lebo som sa zameriaval hlavne na rozhodcu, ktorého v podstate obdivujem, že sa po tej alkoholickej smršti, čo absolvoval pred zápasom, dokázal vôbec na ihrisku udržať v zvislej polohe, dokonca asi trikrát aj pobehol, čo nás skoro vyviedlo z miery. Som rád, že to prežil, lebo bol evidentne zrelý na infarkt. Ten sme skoro dostali ale my, keď proti nám v osemdesiatej minúte odpískal za vymyslenú ruku jedenástku, ktorú následne (po protestoch z oboch strán) zrušil, nariadil rozhodcovskú loptu, ktorú tesne po zahratí zmenil na druhú penaltu, ktorú si už vziať nedal. I okolostojaci diváci (jedni z najslušnejších v lige) sa tomuto jeho počinu prizerali s evidentným pobavením. Z penalty Župkov vyrovnal na konečných 2:2. Rozhodca po zápase pokračoval v alkoholickom maratóne, jeho súčasny zdravotný stav mi je neznámy.
 ftm 02.07.2000 


28.05.2000  Hr.Dúbrava - voľno

Vzhľadom na nepárny počet účastníkov v III. triede, má každý týžden jedno mužstvo voľno. Dnes to padlo na nás a mne to padlo vhod. Konečne som mal čas pozrieť si derby stretnutia vo zvolenských súťažiach, kde hrávajú moji kamaráti. Elán Zvolen „A“ porazil beznádejne posledné Terany 4:2, keď ešte 10 minút pred koncom bolo 3:0 a „Starí páni“ a kamaráti z Ostrej lúky po dobrom výkone vyhrali na ihrisku Elánu Zvolen „B“ 2:1, čo aj patrične oslávili. Napriek výhre ale ostali poslední. Toľko k dnešnej nedeli.
 ftm 17.04.2000 


21.05.2000  Hr.Dúbr. - Rudno n. Hronom 1:3 (0:1)

Vyspelejší súper, ktorý nás vyučoval celý zápas z futbalového umenia, to by mohol byť môj zredukovaný názor na dnešný zápas. Túto reportáž píšem až koncom júna, keď už je jasné, že Rudno postúpilo do druhej triedy, čiže i tento výsledom mu do istej miery k postupu pomohol. Preto som rád, lebo i ja rád pomáham. A to asi tak všetko... 
 ftm 20.06.2000 


14.05.2000  Lehôtka nad Brehmi - H.D. 5:3 (4:0)

Dnešné stretnutie brali obaja súperi ako nevinný predzápas pred hlavným večerným programom hokejového finále medzi, kedysi jednotnými, reprezentáciami Čiech a Slovenska. Čiže i ten polčasový výsledok neberte vážne. A to ešte v poslednej minúte prvého dejstva netrafil z penalty moju bránu samotný kapitán Lehôtky nad/pod Brehmi, ktorý bol zároveň i brankárom súpera. Mimochodom, dva góly padli po mojom zlom vybehnutí, čiže asi aj ja som myslel skôr na večerné finále. V polčase druhom sme znížili na neuveriteľných 4:3, v poslednej minúte však po hrubej chybe rozhodcu súper z nepriameho kopu v našej šestnástke zápas svojím piatym gólom rozhodol.
 ftm 14.05.2000 


07.05.2000  Hr.Dúbrava - Ostrý Grúň 2:2 (0:0)

Posledné mužstvo celého žiarskeho okresu - Ostrý Grúň. Bratovi, ktorý za nás tiež hráva, hovorím pred zápasom - dnes ma to nebude baviť, však sa budem v tej bráne deväťdesiat minút nudiť. OMYL! Prvé tri šance boli šance súperové. Z toho minimálne dve čisto gólové. Ďakujem len mojim inštinktom a súperovej nemohúcnosti, že som ich zlikvidoval. I my sme sa občas dostali do gólových príležitostí. Prečo stojíme v tabuľke, tam kde stojíme, názorne ukázali naši útočníci, ktorí nedokázali dať ani najvyloženejšie šance. Opäť sklamal i rozhodca. Hlavný bol slepý a postranný opitý. Cez polčas dokonca si druzgol za dva v našej šatni a v druhom polčase nám neuznal gól kvôli vymyslenému ofsajdu. Prehrávali sme jedna nula, keď z piatich metrov to súper napálil do brány, následne sme nepochopiteľne vyrovnali a pár minút pred koncom dal svoj dnešný druhý gól konečne hlavou náš český legionár Maťo Suchý. V posledných minútach z totálneho ofsajdu súper vyrovnal, na čom ma zaráža najmä fakt, že sa nikto následne nehádal. V tom teple by to bolo aj tak zbytočné. 2:2, čo sme si v krčme následne parádne vydiskutovali, Peťo Barcík (napriek tomu, že za Dúbravu hrám už vyše piatich rokov, ešte mi nie je jasné na akom poste vlastne hráva) ešte po zápase traktorom vytiahol súperov autobus z garátu a s jednobodovým ziskom sme sa následne pobrali všetci domov.
 ftm 08.05.2000 


30.04.2000  Kopernica - Hr. Dúbrava 2:1 (2:0)

Len v krátkosti: To, na čom sme hrali, nebolo ihrisko ale pole neorané. To, čo sme predviedli nebol futbal, ale prvomájová manifestácia. V tom, čo sme hrali, neboli dresy, ale handry určené na umývanie priestorov staničných záchodov. V tom, čo sme išli na zápas, nebolo auto, ale ukradnutý inventár dúbravského šrotoviska. V tom, čo sme sa prezliekali, nebola šatňa, ale sklad indiegrencií pre miestne ošípané. To, čo nám pískalo, nebol rozhodca, ale nadrbaný šašo, ktorý si plietol prvomájovú manifestáciu s okresným kolom v mariáši. Stále totiž ukazoval žlté tromfy, v jednom prípade i červený. Nehovoriac o tom, že za moju čistú hlavičku v prvom polčase a následnom nepochopiteľnom zrúbaní sa súperovho útočníka, mi chcel dať kartu taktiež. Od tej chvíle som ho nenávidel. Po zápase sme si, po vychladnutí všetkých emócií, ruky podali. Len šťastné opité úsmevy domácich fanúškov, ma hriali pri srdci, že sme zase niekomu urobili radosť. Však my sme takí samaritáni. Naše výsledky vyčarujú úsmevy na všetkých vonkajších zápasov. Ľúto mi je ale našich fanúškov. Tí si musia žiaľ utápať v alkohole, cítim za to istú zodpovednosť. 
 ftm 08.05.2000 


23.04.2000  Hr.Dúbrava - St. Kremnička „B“ 0:0

Ja sa čudujem, prečo sa na nás chodí ešte niekto vôbec pozerať. Však to bolo strašné. Nepokosené, nepovalcované ihrisko, na ktorom sa ako splašené hormóny preháňajú dvadsiati šialenci v otrhaných dresoch a niekoľkí štatisti, medzi ktorých rátam aj rozhodcov a brankárov. S nekvalitnou loptou si dnes nikto nenašiel spoločnú reč, ona sa totiž nielen zle spracúva a kope, ale aj zle chytá! Všehovšudy po päť striel na oboch stranách a po tri gólové šance, ktoré sme buď chytili alebo sa prehnali jarným lístím okolosatýčiacich topoľov. Diváci odchádzali spokojní len s bufetovým predajom piva, ktoré bolo v tom čase jediným na Dúbrave. Všetky krčmy (teda jediná staničná) boli totiž zavreté. Možno i preto taká účasť...
Konečne som sa dopracoval k tabuľke, preto ak to niekoho zaujíma, je dole...
 ftm 17.04.2000 


16.04.2000  Nevoľné - Hr. Dúbrava 2:1 (2:0)

Jediné, čo v tento deň Dúbrave vyšlo, bolo asi počasie. Na samom konci sveta (kto bol už niekedy v Nevoľnom, vie o čom hovorím) sa streli spodnotabuľkové mužstvá III. triedy žiarskeho okresu. Keby trávnik vedel plakať, bolo by po prvom polčase ihrisko kvôli totálne rozmočenému terénu totálne nespôsobilé. Bodkou za prvými dvoma útokmi domácich na našu bránu, bol totiž gól ako hrom. Pri prvom som síce mohol vybehnúť pred šestnástku a modliť sa, že predbehnem šprintujúceho útočníka, vyčkal som ho však na päťke, prvú strelu som vyrazil, jeho následná dorážka do protipohybu ma však prekonala a môj prvý jarnú gól bol na svete. Následne totálne zbytočná kľučka, ináč výborne hrajúceho stopéra, Jana Paraja, znamenala únik útočníka Nevoľného, ktorý trafil na milimeter presne k žrdi. Prvý polčas sa ako tak dohral, každé mužstvo malo sporadické šance, v druhom som však bol ohromený, s akou silou a húževnatosťou sa moji spoluháči vyrútili do útoku, cítiac šancu na konečný úspech. Ten nám však nebol súdený. Dokonca sme mohli ešte párkrát inkasovať, dnes som však napodiv stál dobre postavený. Posledných dvadsať minút sa súper nedostal ani na našu polovicu, s nenormálneho tlaku sme však vyťažili už len gól, paradoxom bolo, že si ho zmätená obrana Nevoľného dala sama. V samom závere zápasu ešte brankár súpera niekoľkými zázračnými zákrokmi zmaril naše remízové ambície a mužstvá sa relatívne pokojne rozišli do domáckych krčiem. Zo samotnej jazdy z tohto vysokohorského prostredia spomeniem ešte fakt, že sme na telovýchovnej tisícdvestotrojke pred zápasom neodvzdušnili brzdy a preto naša jazda do Hronskej Dúbravy pripomínala skôr akrádový mód Need for speed, ako pokojnú jazdu úzkymi a kľukatými hradskými cestami žiarského okresu.
 ftm 17.04.2000 


09.04.2000  Hr. Dúbrava - Prochoť 1:0 (0:0)

Sú dve hodiny po zápase a ja ešte stále tomu nemôžem uveriť. Na zápas, na ktorý sme sa len tak-tak zišli, sme nakoniec absolútne nezaslúžene vyhrali. A to proti súperovi, ktorý má (teda do tohto zápasu mal :-)) postupové ambície. Bol totiž druhý. Celý zápas sme boli bití ako žito, zakončenie však na súperových kopačkách viazlo ako novoročný príhovor primátora Zvolena. Evidentne im nesedeli naše lopty, ktoré naši „funkcionári“ kúpili (teda aspoň podľa hmotnosti) v detskom oddelení obchodného domu Tesco. V prípade ich zakončovania totiž lietali niekam ponad topole do neznáma a ešte teraz nemôžem uveriť, že ich hronskodúbravčania po zápase vôbec našli. Mňa len teší, že som mal pár (doslova asi päť) dobrých zákrokov, hoci ani v tomto stretnutí som sa nevyvaroval hrubíc, ktoré Prochoťania našťastie (zrejme kvôli spomínanej kvalite lôpt) nepotrestali. Po fatálnej chybe hosťujúcej obrany v závere zápasu, sa do nevídaného sóla z polovice ihriska vyrútil na súperovho brankára, náš hlavný sólista Maťo Suchý a prvá strela na bránu Prochote znamenala chudobné víťazstvo dúbravského narýchlozozbieraného mančaftu. Oslavy po zápase samozrejme nemali konca-kraja.
 ftm 03.04.2000 


priateľský zápas
26.03.2000 Hr. Dúbrava - Turová 3:3 (1:3)

V rámci prípravy na jarnú časť ligy sme si, v rámci dobrých vzťahov, pozvali na svoje, napodiv veľmi kvalitne pripravené ihrisko, mladých futbalistov z Turovej, ktorí na rozdiel od nás, trénujú i cez zimnú prestávku. Pre nás, hlavne teda pre originál Dúbravčanov, bol tento zápas prvým fyzickým aktom od ukončenia jesennej časti našej ligy (teda ak nerátam občasne časté bitky v miestnych podnikoch, ktoré ale fyzickej príprave skôr škodia ako prospievajú). Zápas začal pre nás veľmi hrozivo. Jednak sme sa zišli len tak-tak dvanásti (niektorí totiž sústredili svoje športové aktivity na hokejový play-off zápas Zvolen-Poprad), a na strane druhej, nás súper z úvodu prekrásne zatlačil do vlastnej obrany. Prvý gól nedal na seba dlho čakať. Sám sa na mňa rútiaci útočník Turovej využil moje nešťastné vybehnutie a prekrásne ma preloboval. Od vtedy som však, dovolím si neskromne tvrdiť, väčšiu chybu neurobil a mužstvo som párkrát podržal. To sa nedá tvrdiť ale o dvoch penaltách, ktoré mi chytiť súdené nebolo. V prvom polčase sme jediný krát vystrelili na bránu súpera a strela to bola gólová. Inak sme boli drvivo tlačení po celý polčas. Buď som strely súpera chytil alebo ma trafili a do kabín sme išli s dvojgólovým mankom. Druhá časť zápasu bola vyrovnaná, opäť sa mi podarilo niektoré nebezpečné situácie riešiť k všeobecnej spokojnosti mojich spoluhráčov, ktorí po zimnej prestávke, najmä v obrane pomerne dosť zmätkovali. Útočníci sa ale zobudili v pravej chvíli a dvoma presnými zásahmi po prekľučkovaní sa obranou súpera, zabezpečili v tomto priateľskom zápase, viac-menej spravodlivú remízu. V čase písania týchto riadkov, ju s najväčšou pravdepodobnosťou zapíjajú s miestnymi fanúšikmi v staničnej reštaurácii, jedinej to krčmy v Hronskej Dúbrave. O dva týždne hráme prvé jarné kolo, snáď sa dovtedy z tejto oslavy úspešne preberú. Toť vsio!
 ftm 26.03.2000 

 

III. trieda ZH - JESEŇ 1999

17.10.1999 Hr. Dúbrava - Štiav. Bane 1:4 (1:2)

Prehrali sme s vážnym ašpirantom na postup, čiže prehra nemrzí. Ak na jar už konečne nenastúpime v nových dresoch a nie v tých, ešte zo spartakiády, nemá zmysel sa naďalej strapňovať, nehovoriac o výkonoch...
 ftm 20.10.1999 


10.10.1999 Krahule - Hr. Dúbrava 6:3 (3:1)

A zase nemám dobrú náladu. Jediné, čo pomôže, je zaspať a zabudnúť. Nedarilo sa nikomu, ale mne asi dvojnásobne. Minimálne za tri góly môžem ja, i keď obrana pri všetkých vybuchla, a ešte mi aj v nevinne vyzerajúcom súboji rozbili pa... ústa.
...ľahnúť a zabudnúť...
 ftm 10.10.1999 


05.09.1999 Ostrý Grúň - Hr. Dúbrava 1:4 (1:2)

A my sme dnes vyhrali!!! Nikto tomu ešte nemôže uveriť, ale konečne sa na nás po tých všetkých nešťastných prehrách usmiala šťastena a na ihrisku papierového favorita dnešného zápasu sme uhrali, na našu momentálnu formu, vysoké víťazstvo. A čo je najdôležitejšie, konečne som nedostal sprostý gól, naopak, podarilo sa mi pár krát mužstvo podržať a som na to patrične hrdý. Veru! Hneď v prvej minúte sme dali gól, potom sme síce jeden dostali, ale dúbravský uragán sa rozbehol v plnej sile. Jeden gól do polčasu a ďalšie dva rýchle v začiatku druhého, nám konečne pozdvihli frustrované sebavedomie. Dúfam, že o týždeň sa to proti Vyhniam naplno potvrdí.
 ftm 05.09.1999 


29.08.1999 Hr. Dúbrava - Kopernica 3:4 (0:2)

Dnes sa mi nedarilo. Ale vôbec! Možno preto, že som mal včera narodeniny, som dnes pustil strašne lacný gól a prehrali sme 3:4. Všetci sú na mňa nasratí, hoci mi to výnimočne nedávajú najavo, zrejme kvôli spomínaným narodenínám a fľaši rožovky pri tejto príležitosti mnou donesenej. Prvý polčas sme boli bití a dostávali sme góly, druhý polčas sme my bili ich a dostávali sme góly. Momentálne mám chuť skončiť s celou svojou krátkou a globálne neúspešnou kariérou... Tak!
 ftm 29.08.1999 

 

Doterajšie zápasy sezóny 1999/2000

Nemám žiadne podklady, z ktorých by som to vyčítal. Takmer všetko sme prehrali, kto by si to mal pamätať!

 

Konečná tabuľka III. triedy ZH - 1999/2000
z tejto triedy postupuje prvý a na naše šťastie nevypadáva nik!
1. Rudno nad Hronom 20 17 0 3 57 17 51
2. Štiavnické Bane 20 16 1 3 78 17 49
3.

Lehôtka nad Brehmi

20 12 0 8 56 32 36
4. Prochot 20 10 2 8 47 41 32
5. Krahule 20 8 5 7 37 46 29
6. Župkov 20 8 3 9 25 37 27
7. Kopernica 20 6 5 9 29 43 23
8. Ostrý Grúň 20 7 2 11 26 49 23
9. Nevoľné 20 7 1 12 36 41 22
10. Hronská Dúbrava 20 4 3 13 33 60 15
11. Stará Kremnička „B“ 20 2 4 14 24 65 10

zdroj: © MY ŽIARA 26/2000