V polovici augusta 2001 sa započalo novosezónne trápenie futbalového tímu Hronskej Dúbravy, konkrétne jeho jesenná časť. Z minuloročnej sezóny postúpila do II. triedy B. Štiavnica a odhlásila sa St. Kremnička „B“. Je nás teda v III. triede účasných osem „outsaidrov“. A výsledky, zpočiatku tak lichotivé prinášam nižšie.

III. trieda okresu Žiar n.Hr. 2001/2002

JESEŇ 2001

09. 09. 2001 Ostrý Grúň - Hr. Dúbrava 2:2 nedohr.
                                              domáci hráč inzultoval rozhodcu - takže kont. 0:3

I po treťom kole sme prví. Hráč domácich desať minút pred koncom tak pritrtkal rozhodcovi, že ten po páde na svoju zadnicu odpískal koniec zápasu.
DOPÍSAŤ A NEPOUŽÍVAŤ INVEKTÍVY... :-(

02. 09. 2001 Hr. Dúbr. - Š. Podhradie 3:1 (3:1)

...

29. 08. 2001 Župkov - Hr. Dúbrava 1:1 (0:1)

Po prvom kole sme boli na čele tabuľky našej triedy a poniektorí jedinci začali mať postupové ambície. Bolo to však len pozitívnym prínosom, pretože sa mužstvo konečne snažilo hrať futbal po celých deväťdesiat minút. Hralo sa až cez voľnú stredu, Župkov totiž ako údajná partizánska obec mal v tento deň oslavy SNP, ktoré mali vyvrcholiť kvalitným výsledkom futbalového zápasu. No... vyvrcholili, ale asi s výsledkom domáci spokojní neboli. Pretože po celý zápas sme ich pustili len do niekoľkých šancí, ktoré sa mi podarilo väčšinou vyriešiť, i s pomocou obrany. Len jedna bomba prerazila moju vyrážaciu aktivitu a mnou tečovaná lopta pokračova oblúkom do protiľahlého rohu bránky. Toto sa udialo v polovici druhého polčasu, keď ešte v prvom sme po centri Jana Paraja a následnej dorážke Laca Ryboša viedli 1:0. Súper po vyrovnaní vrhol všetky sily do útoku, čo ale už ovocie v podobe vysnívaného víťazstva neprinieslo. Za zmienku stojí fakt, že v druhom polčase sme na súperovu bránku vyslali len jednu propagačnú strelu. Napriek remíze sme po druhom kole na čele tabuľky.

19. 08. 2001 Hr. Dúbrava - Nevoľné 3:0 (3:0)

Zdanlivo nádherný výsledok prvého kola nového ročníka III. triedy bol poznamenaný účasťou minimálneho povoleného počtu hráčov súpera na zápase. Prišli totiž siedmi. I my sme mali okýptenú zostavu, zišli sme sa na poslednú chvíľu v diskutabilnej kvalite, čo našťastie ale na súpera platilo. Hneď v pätnástej sekunde sme dali prvý gól a i následne sme mali viac-menej hru na svojich kopačkách. Po mnohých nevyužitých tutovkách sa z priameho kopu podarilo vymiesť pavučinu súperovej brány Janovi Parajovi a tesne pred koncom polčasu zatĺkol klinec do rakvy večný strelecký smoliar a novopečený otec Tomáš Bucha. Súper cez prestávku hodil uterák a odfičal domov. Polčasový výsledok zostal v platnosti.

Tabuľka po 2. kole (Dúbrava historicky prvá - dopísať)