Staršie aktuality

 

Aktuálne (staršie veci)

 23.09.2002  Tak som po dovolenke! Ako vyzerala, nejdem rozoberať, pretože bola úplne iná, ako som si pôvodne predstavoval. A to som ešte netušil aká hrôza na mňa čaká po príchode do práce dnes ráno. Kolega, ktorý sa mi veľkodušne ponúkol nainštalovaním nového, štyridsaťgigového ťažkého disku, pri svojej aktívnej iniciatíve nejakou nevysvetliteľnou záhadou sformátoval všetko, čo mu prišlo do cesty a môj pôvodný, šuflíkový 4,3 „gigáč“ sa v niekoľkých okamihoch neodvrátiteľne zbavil všetkých, 4 roky nadobúdaných, dát (môj archív je zrazu totálne prázdny, šľak ma trafí!). Takže momentálne (od spomínaného aktu sú asi dve hodiny - 10:15 CET) sa snažím znovunadobudnúť optimálny tlak a zminimalizovať nekontrolovateľné tiky v ľavom oku, podmienené touto skutočnosťou. Ani si nechcem pripustiť, že i táto stránka (teda jej archív, i súbory slúžiace k jej editácii) je totálne v prdeli... Prajem úspešnejšie vykročenie do nového týždňa, ako som mal v toto ohavné pondelkové ráno, ja...
BTW: víkendové zápasy:
1. mestská liga Zvolen: Investex - Juve 5:0 (kontumačne, náš súper neprišiel)
III. trieda Žiar nad Hronom: Krahule - Hronská Dúbrava 1:3 (1:0) 
...aspoň nejaké víťazstvá...
minulý týždeň:
1. mestská liga Zvolen: Investex - ŠK Investex 2:3 (!!!) prehrali sme s „béčkom“
III. trieda Žiar nad Hronom: Hronská Dúbrava - Kopernica 3:3 (1:1)
Čo sa týka Investexu, jeho výsledky i tabuľku ponúkam v TEJTO RUBRIKE.

 

 13.09.2002  Vzhľadom na moju momentálnu zdravotnú indispozíciu (každý den hrávať futbal nie je normálne) i fakt, že tento rok som takmer vôbec nemal dovolenku, budem budúci týždeň konečne mimo. Čiže i mimo internetu. Chvalabohu... Celý týžden budem lietať asi po doktoroch (vraj sa zase chystá chrípková epidémia, nádhera - takže okrem volieb ďalšia radosť) piť pivo (môže sa to do acylpirínu?) a snáď zase hrať futbal. Asi by bolo vhodné už trošku i poupratovať ten môj „nový“, hnusný a depresívny byt s papierovými stenami a úžasnou zvukovou izoláciou, lebo tam uhnijem. Čas by som mať mal, keďže počítač je v oprave, len tá chuť akosi chýba... Čiže v tento predvolebný týždeň som OFF. V ňom všetkým želám, aby ho prežili v  plnom zdraví a jeho veľavýznamný koniec zvládli v rámci svojho volebného práva úspešne v čistote svedomia svojho občiansko-ľudského. Ja voliť pôjdem, hoci ešte netuším koho (ten výber je úžasný). Ale do urny čosi/kohosi hodím, však akoby som neskôr mohol nadávať na niečo, čo som svojím hlasom v čase volebnom ignoroval... Takže už možno o týždeň sa ozvem i na politicku tému (ktorej som sa v poslednej dobe úmyselne vyhýbal). Dovtedy sa budem venovať veciam, na ktoré mimo dovolenky čas nenachádzam. Bicykel, pivo, futbal, ženy :-))) Ak dožijem...

To, čo som sem dal okolo 11. 09. a zase odňal, je len výber z archívu. Konkrétne toto. Titulka mojej stránky je tu...

 

 09.09.2002  Futbal ma raz zničí. Po víkendových zápasoch plných pádov a akrobatických zákrokov v priestoroch futbalových bránok mnou znesvätených, pripomína môj momentálny technický stav pozíciu autovraku na šrotovisku. Dajako som síce dnes nadránom dokrivkal do práce, v ktorej teraz skuvíňam do predrapu, večer ma ale čaká ďalší dobrovoľne povinný tréning, takže mám asi... no takých šesť hodín, aby som dal svoje dobité teľa, teda telo, do funkčného stavu. Kiežby aspoň tieto moje kaskadérske akty prispeli k dobrým výsledkom... Ale kdeže! V sobotu sme po prestrašnom výkone zachraňovali s mužstvom Investexu remízu s Bufetom v posledných minútach, keď ešte päť minút pred koncom sme prehrávali o tri góly. Dôvodom nášho výkonu bola zrejme indispozícia podmienená rôznymi druhmi moku vylôchaného na Zvolenských trhoch v dopoludňajších hodinách. Ktovie... Nedeľný  zápas „mojej“ Hronskej Dúbravy dopadol ešte horšie. Vo Veľkej Lehote (kto preboha vymyslel, aby sa tretia trieda hrala v osemdesiat kilometrov vzdialených dedinách?!) sme prehrali jedna nula s posledným mužstvom tabuľky (už sme momentálne poslední zrejme my) a nikoho to zjavne netrápilo. Však cena i kvalita piva v dúbravskej krčme zostala zachovaná a mužstvo, nekonečne smädné, podstatne zvýšilo víkendové tržby už tradičného pofutbalového podniku, čiže základný cieľ nedeľného popoludnia bol tým pádom splnený! Mám dojem, že vážne prehodnotím svoje pôsobenie v tomto tzv. klube, kde je pred- i pozápasová zábava tým najdôležitejším spestrením nedele a futbalový výkon - to je nejaká prebytočná a otravná aktivita, ktorú každý prežíva svojvoľným odpočinkom v trvaní dvoch polčasov... Ešteže to pivo je liek na všetko, takže o niekoľko chvíľ/pív mi už bola spomínaná prehra podstatná asi ako Janovi Ľuptákovi slovník cudzích slov. Až na pár podliatín a futbalovú potupu to bol celkom príjemný víkend. Takže:
Sobota - 07.09.2002 - 2. kolo mestskej ligy:
Investex - Bufet 5:5 (1:3)
Erland BB - Lokomotíva(?) 4:2 (tam som ale nenastúpil, kvôli problémom, ktoré spomeniem neskôr v obšírnejšom článku)
Nedeľa - 08.09.2002 - 4. kolo III triedy okresu Žiar nad Hronom:
Veľká Lehota - Hronská Dúbrava 1:0 (1:0)

PS: Začal som čosi tvoriť na novom dizajne tejto stránky. Zostalo však zas iba pri pokuse, pretože kolega mi to chce celé prehodiť do PHP, kvôli údajnému prehľadnejšiemu ovládaniu, ktovie, ako to celé dopadne. Takže prípadné pokusy sú na adrese: www.hemendex.host.sk. Všetko. Hor sa do práce!

 

 02.09.2002  Z mojich (pred)víkendových zápasov - v skratke (nemám čas):
Štvrtok - 29.08.2002 - turnaj „O Pohár primátora Zvolena“ - RATES hala:

Skupina IV. Investex - Fortuna 6:0 (4:0) • Investex - Giton Doprastav 4:1 (4:0)
Štvrťfinále: Investex - PPF 0:2 (a šli sme na pivo)
Sobota - 31.08.2002 - 1. kolo mestskej „Lameš“Ligy:
Investex - Coffola 11:2 (4:1)
Nedeľa - 01.09.2002 - pouličný futbal:
Mladí ožrani - Old alcoholmen 4:7 (hanba nám)
Nedeľa - 01.09.2002 - III. kolo III. triedy (okres ZH)
Hronská Dúbrava - Župkov 2:4 (2:0) - po vyhratom polčase totálny skrat celého nášho divotvorného mančaftu... :-(((

(a v sobotu som uvaril svoje prvé bryndzové halušky v živote - nádherný pocit - konečne mi aspoň niečo vyšlo... až na ten zabrindaný riad...)

 

 30.08.2002 Kto vysoko skáče, hlboko padá“ - či ako znie to, v súčasnosti veľmi aktuálne slovenské porekadlo... Potvrdilo sa to i mne, teda vlastne nám - mužstvu Investex, ktoré včera zažilo hanbu do neba volajúcu. Ako vicemajster mestskej ligy Zvolen sme totiž včera na mestskom turnaji (kde sme boli pasovaní za favoritov) spočiatku bez problémov rozdrvili v našej skupine prvoligovú Fortunu 6:0 a taktiež prvoligový Giton Doprastav 4:1, aby sme v štvrťfinálovom zápase, ktorý mal byť našou jasnou záležitosťou, PREHRALI S TREŤOLIGOVÝM mužstvom PPF 0:2 (!) a k neskonalému úžasu všetkých prítomných z turnaja vypadli. Totálne podcenenie súpera - vec ktorú som chlapom pred zápasom miliónkrát zdôrazňoval, malo za následok zaslúženú potupnú prehru dvojgólovým rozdielom. Skutočne sme si zvíťaziť nezaslúžili, veď s takým výkonom a bez jediného gólu sa zápas nevyhráva!!! Večer mi ani pivo nechutilo, čo však absolútne nebol problém pre mojich spoluhráčov. Zrúbali sa statočne, akoby sme ten turnaj vyhrali... Utešovali ma nádherne alibistickým konštatovaním: „Nie sme turnajové mužstvo.“ Díki! Inak, zvíťazili Žamborove Trafiky pred Remosom a už spomínaným PPF. Svet sa čuduj!

Tomuto skutočne nerozumiem. Som blbý ja, alebo hej?! VIĎ TOTO!

 

 26.08.2002  Začala sa nám futbalová sezóna. Včera sme (to ako Hronská Dúbrava - III. trieda ZH) v druhom kole utrpeli chudobné víťazstvo jedna nula na rozrytom trávniku v Prenčove, čo je kdesi pri Antole, čo je kdesi pri Banskej Štiavnici. Spomínam to len preto, že sa mi NECHCE/NEDÁ aktualizovať futbalové rubriky (môj počítač je off a ten v robote musím vraj využívať výlučne na pracovné účely). Nádherné bolo, že tesne pred zápasom vyhnali domáci z „ihriska“ kozy i ostatnú hydinu (včetne miestnej mládeže), zamaskovali veľkoplošné ohnisko (!) v stredovom kruhu (originálnym spôsobom - nahádzali naň seno) a poodnášali zbytky pozostalých dedinčanov, ktorí chrápali v okolí trávnika po náročných sobotňajších oslavách. I mohlo sa hrať. Ešte spomeniem neskonale kvalitný trávnik - mám dojem, že by o jeho terén mohli mať záujem výcvikové zložky ministerstva vnútra alebo motokrosoví nadšenci. V Prenčove poznajú trávu ako takú zrejme len z botanického atlasu. Nuž ale, vyhrali sme, i keď gólom v poslednej minúte, po minulotýždňovej potupnej prehre 2:5 v Prochoti aspoň aká-taká náplasť na ubolenú futbalovú dušu.
Vo štvrtok (ak dobre čumím na kalendár, tak je to štátny sviatok) sa uskutoční vo Zvolene turnaj v sálovom futbale „O pohár primátora mesta Zvolen“ a v sobotu štartuje malá liga. Takže v mojom, už aj tak úžasnom zaneprázdnení, pribudnú ďalšie milé, športové povinnosti. A nezaprší a nezaprší...

P.S.: Upravil som trochu vizáž úvodnej stránky, skutočne ešte netuším, ako bude toto celé vyzerať v budúcnosti, a či to vôbec niekedy bude fungovať dľa mojich predstáv. Zatiaľ to vyzerá tak, že skôr nie ako hej... A takto to vyzeralo kedysi - viď archív... 

 

 14.08.2002  Len dve veci: Tie bratove fotky sú už i na adrese www.hemendex.sk/amerika/ (stránka ešte v príprave) a...
...téma dnešných dní - POVODEŇ V STREDNEJ EURÓPE - je to skutočne čosi hrozné, moje problémy sú momentálne úplne bezpredmetné. Najviac ma však prekvapuje rozdielne pochopenie situácie ľudí v postihnutých oblastiach. Na jednej strane nádherný patriotizmus pri boji s nespútaným živlom, no na druhej strane bezduchý hyenizmus hajzlov rabujúcich opustené zaplavené stavby (ozaj, už mi prišli i prvé fotomontáže s tematikou dopadu povodní - skutočne veľmi vtipné :-( ...).
Dnešné dni sú úžasnou skúškou pre ľudstvo. Ukážu, akí v skutočnosti sme a či vôbec stojíme za záchranu. Pretože doterajšie skúsenosti v správaní nás, samozvaných kráľov prírody nie sú až také zrejmé... I tak veľa šťastia ...a veľa vody... však je leto... vraj... :-)))

 

 02.08.2002  Zdrhol od povinností za vidinou lepšieho života. A poslal fotky, ktoré ma majú naštvať! Pretože, kým ja tu driem, on si užíva. Môj brat v Amerike :-)

 

 31.07.2002  Zmenilo sa pár vecí, ktoré majú za následok, že nejaký čas nebude táto stránka aktualizovaná, pretože to nebude v mojich silách. V opačnom prípade by som porušil pravidlá, ktoré mi boli z pozície moci stanovené. Taká je realita dnešnej doby. Práva určujú silnejší. A ja sa im musím prispôsobiť.  tuzko@erland.sk

 

 29.07.2002  Cez víkend som sa zúčastnil futbalového turnaja na Ostrej Lúke. Prinesiem síce z toho viac informácií, zatiaľ len toľko, že sme ho ako mužstvo Hronskej Dúbravy (čo nikto nečakal) vyhrali, na čom mám konečne podieľ svojím výkonom i ja. Počas celého turnaja (v normálnom hracom čase) som dostal len dva góly, i to z penált. V prvom zápase sme po bezgólovej remíze s Budčou „A“ postúpili po pokutových kopoch (4:1) a finálový vyhrali proti domácej Ostrej Lúke 4:2, napriek jemnej prevahe súpera. Po minuloročnom fiasku sme konečne dokázali zvíťaziť i na inom turnaji, ako nami organizovanom. Keďže v tento deň sa podarilo zvíťaziť i hronsko-dúbravským požiarnikom, boli oslavy v dúbravských krčmách spontánne a nekonečné. Nezúčastnil som sa, svoj (konečne) dobrý výkon som oslavoval vo Zvolene. Čajom so štyrmi rumami :-)
Na stránke som nevykonal nič, malo by to vôbec zmysel?

 

 17.07.2002  No konečne som nahodil nanovo všetky staré, i niektoré nové jingle rádií. Nájdete to v TEJTO RUBRIKE. I sadol som si za ten môj krám a napísal jeden ČLÁNOK O ČESKÝCH RÁDIACH na internete - keďže je to jediná forma, ako ich tu, na strednom Slovensku počúvať. A chystám ešte jeden článok - momentálne v korektúre.

 

 † 09.07.2002  Niekedy si človek až príliš neskoro uvedomí, že stratil čosi vzácne. Potom to ľutuje a sľubuje sám sebe, že už nikdy neurobí takú chybu, že sa nestačí ani rozlúčiť, hoci mal na to milión príležitostí, avšak nezmyselne zadelené priority zabránili vykonať tak. Žiaľ, som človek ako každý iný, zaneprázdnený banálnymi problémami, neuvedomujúci si dôležitosť podstatnejších poslaní... Kiežby sa tak dal vrátiť čas - viem, je to nemožné a snáď je to i dobré, pretože pri naprávaní chýb, ktoré som vykonal v minulosti, by som sa určite dopustil nových, ktovie či aj nie tragickejších... Tak ma prosím, pochop, stará mama. A odpusť... Zbohom.

 09.07.2002  TOTO je už tiež len história, momentálne totálne nepodstatná...

 

 17.07.2002  No konečne som nahodil nanovo všetky staré, i niektoré nové jingle rádií. Nájdete to v TEJTO RUBRIKE. I sadol som si za ten môj krám a napísal jeden ČLÁNOK O ČESKÝCH RÁDIACH na internete - keďže je to jediná forma, ako ich tu, na strednom Slovensku počúvať. A chystám ešte jeden článok - momentálne v korektúre.

 

 03.07.2002  Ako je to s tým slovenským príslovím, či čo to je? „Na posratého i Water closet padne!“ Tak nielenže mám dosť problémom sám so sebou, ale ešte aj ten krepý internet ma zlostí. Zrušili mi jednu stránku, kde som mal „odložené“ všetky empétrojky (spravidla jingle rádií) a k tomu všetkému sa mi doma zrútil celý počítač. Takže dnes som musel celú túto stránku (btw: bez tých jinglov má okolo 15 mega) sťahovať cez FTP na firemný comp. Zrejme jediným šťastím v nešťastí je nová, 128 kilová linka, takže aspoň niečo išlo rýchlo a bez problémov...
Inak, mám od kolegu ponuku prerobiť svoju stránku na „jeho obraz“ - celú v nejakom mne neznámom kóde - vraj ide o čosi ako PHP :-) Chceli by ste ale, aby vyzerala TAKTO? Ja asi nie, niekedy je profesionálna vizáž (neodpustím si, že všetky prezentácie v tomto duchu na mňa pôsobia strašne stereotypne) na úkor kvality a radosti z totálne amatérskych aktualizácií totálneho internetového ozembucha... Ale čosi tu s tým musím robiť, však takto to ďalej nejde - alebo áno?

 

 01.07.2002  Krásny víkend mám za sebou - asi ma z neho trafí sľak, ale nevadí, však aspoň som sa nenudil... Najprv som v sobotu ráno dostal nádherné a najmä nečakané kopačky (nie, to nebol dar k vysvedčeniu!) a potom som prinútil Pala Ruska (Á.N.O., toho), vyváľať sa v blate. Taká celkom milá akcia v Kováčovej, ktorej síce oficiálny názov nepoznám, pretože bola tak strašne zorganizovaná, že za celých päť hodín, čo som bol na nej prítomný, nikto netušil, kto to vlastne organizuje a prečo. Každopádne v zápase Mestský úrad Zvolen (s mojou účasťou v bráne) a ANO-team, sme s brankárom súpera kopali niekoľkokrát exhibičné penalty, v ktorých mi „šlo“ a šéf spomínanej strany sa metal od žrdi k žrdi a pritom celkom milo a futbalovo hrešil. Vyhral som dvakrát 2:1. Rusko išiel potom nejakým deťom odovzdávať kvety - samozrejme, za prítomnosti kamier. Oficiálny zápas skončil 3:0 pre nás a v následných penaltách (netuším prečo) sme zvíťazili 4:2. Toto víťazstvo a najmä trauma zo sobotňajšieho rána mali za následok, že sme sa celkom služne zrúbali. 
Nedeľa prebiehala podľa bežného vzorca - akurát ma potešila porážka antifutbalistov Nemecka vo finále MS, čo sme tiež patrične oslávili. Na stránku mi čas zase nezostal...

 

 25.06.2002  Pár, teda tri fotky som doplnil - z jedného turnaja, výnimočne nie futbalového. Inak nič, nejde mi počítač - zadrel sa mi ventilátor na procesore... :-(

 

 20.06.2002  A doplnil som nejaký sumár môjho pôsobenia v sezóne 2001-2002. Je síce v neskorigovanej verzii, ale ako inak... nestíham. TUTO TO JE.
Najbližšie doplním (snáď) do rubriky RÁDIA nové jingle a jeden článok a doplním výsledky všetkých troch mužstiev za ktoré hrávam/chytávam.
PS: Niektoré fotky ešte nemám zadelené, tak ich ponúkam pokope. TO JE ZASE TU.

 

 18.06.2002  Skončila sezóna vo všetkých mužstvách, v ktorých hrávam. Keďže som priebežne totálne zanedbával mapovanie ich úspechov/neúspechov, musím to doháňať teraz. Pre túto chvíľu to je len pár fotiek a scan zo športovej rubriky regionálnych novín z pôsobenia mužstva INVESTEX ZVOLEN, v ktorom chytávam. Mimoriadne úspešná sezóna mala za následok, že po nepresvedčivých výkonoch na jeseň (6 výhier, 5 prehier), sme na jar stratili len dva body v jedinej remíze a skončili sme druhí! Viac NA TOMTO MIESTE.

 

 10.06.2002  No, keďže je už eufória z hojekového úspechu pohasnutá, zrušil som TÚTO úvodnú „ďakovačku“ a stránku štartujem pôvodným úvodom. Inak, niekde nižšie som sľuboval novú vizáž www.hemendex.sk, ale ako obvykle, sľuboval som a prd makový som splnil, doma mám totiž zase doondený počítač, v práci sa súkromným aktivitám venovať nesmiem :-) , takže netuším, kedy, ako, a či vôbec... Už ale musím čosi spraviť v rubrikách, vyše roka nepovšimnutých, nič však už nejdem sľubovať, lebo sa potom sám pred sebou hanbím ako taký maďarský guľáš! Takže vlastne tak...

A DOPLNIL SOM FOTKY NAŠEJ KRČMY, PRETOŽE SOM TO POVAŽOVAL ZA DOBRÝ NÁPAD!

 17.05.2002  JE TOTO VÔBEC NORMÁLNE?! Alebo ide o nemiestny a impertinentný žart? Asi hej, lebo priemerne inteligentný človek takéto niečo napísať nedokáže, nech je akokoľvek zaujatý voči druhej strane. Či sa mýlim?! :-/

 

 13.05.2002  SME MAJSTRI SVETA!!! Ja viem, nič nové som neoznámil, ale keď už každý to kričí do sveta, tak i ja! V prenádhernom zápase s neskutočným výkonom a nekonečnou podporou miliónov Slovákov sa to konečne podarilo!. Slová tu vďaku nevyjadria a pocit v srdci sa do html kódu nevopchá, ale i tak aspoň pár riadkami:
Ďakujem Vám, slovenskí chlapci, všetkými tým, ktorí sa akoukoľvek formou zaslúžili o tento nádherný titul, všetkým, ktorí pomohli priamo či nepriamo, hráčom, divákom na štadióne (mnohí z mojich známych siahli až na dno úspor, aby mohli byť osobne prítomní finálovému víťazstvu) i tým, ktorí povzbudzovali pri televízoroch a rádiách. Vlastne díki i tým, ktorí nemali nervy sledovať priamy prenos a s hlavou pod vankúšom v informačnej izolácii tiez prežívali infarktové chvíle a výsledok sa dozvedeli len vďaka otrasom paneláku zdanlivo pripomínajúcim zemetrasenie, ktoré bolo spôsobené silvestrovskou náladou oslavujúcej Slovače. Jednoducho, ĎAKUJEM! Viem, že chleba nebude lacnejší a ani do EÚ nás neprijmú na základe hokejového víťazstva prednostne, ja som ale hrdý, že konečne sme niečo dosiahli aspoň v športe a najmä, že sme sa my, totálne rozpoltený a rozhádaný národ, dokázali aspoň na niekoľko dní zjednotiť v dobrú vec. Kiežby to tak ostalo naveky, kiežby tá nálada, eufória a skvelý pocit z dnešných dní zostali navždy... Viem, realita je iná, už zajtra nás začnú znova trápiť vysoké ceny, nezamestnanosť a nekalé výčiny našich mocipánov. Ale ešte dnes to je nádherný pocit z finálového víťazstva proti silným Rusom a vlastne i všetkým silným tímom zo svetového šampionátu. A preto chcem i ja žiť pre túto chvíľu. SLOVENSKO JE MAJSTER SVETA V ĽADOVOM HOKEJI!!! Díki za ten pocit, díki za ten zážitok, díki za Vaše slovenské hokejové srdce, zlatí slovenskí chlapci!
A tuto ponúkam tú nádhernú chvíľu v rozhlasovom prevedení: MP3

 

 10.05.2002  „...a víte co? Mněl ho tam!“ MY JEDNODUCHO UŽ MUSÍME BYŤ MAJSTRI SVETA!!! Nikto si to viac nezaslúži ako Slovensko. To, čo včera predviedli naši hokejisti vo Švédsku s nevyspytateľnými Švédmi, bolo heroické! Individuálne zásluhy nie je potrebné spomínať, mňa totiž oveľa viac potešilo úžasné hokejové slovenské srdce celého nášho kolektívu. Konečne som nabral síl i odvahu pozerať celý zápas so všetkým, čo k tomu patrí (výborná partia a chladené pivo) a som neskutočne šťastný, že som sa mohol zaradiť do kolotoča oslavujúcich hokejových šialencov po celom našom, v tú noc neskonale veselom meste (a vlastne i do kolotoča celonárodného ošiaľu). Kam som prišiel, tam sa oslavovalo a zrejme by som bol prítomný až do ranných hodín, keby mi zase nenarušil hokejovú náladu dnešný pracovný deň. Kiežby sme však boli tak jednotní vždy a aj pri iných príležitostiach... Bože, nech je taká nálada i v sobotu večer!!!
Samozrejme, že kamarát, spomínaný o odstavec nižšie zase chrápal na pulte, tak som to už nevydržal a za asistencie službukonajúcej čašníčky sme ho vyniesli na ulicu aj s barovou stoličkou, nech reku chrní na čerstvom vzduchu. Chvíľu to aj vydržal, potom ho zrejme zobudili neutíchajúce chorály neskrotného stáda krčmového zboru (We are the champions išlo z Juke boxu asi dvadsaťkrát za sebou) a šiel spať späť k pultu. Oslavovali sme do druhej, nechcite vidieť môj súčasný ranný vizuál :-)
SLOVENSKÓÓÓÓÓÓÓ!!!

 

 08.05.2002  SME V SEMIFINÁLE!!! Díki, chlapci! Priznám sa dobrovoľne, nepozeral som celý zápas s Kanadou, mám asi slabé nervy. Konal som ako mnoho iných, za stavu 0:2 som vypol doma televízor a ako jeden z mála sadol na bicykel a šiel sa previezť nočným Zvolenom. Keď mi však okolo pol desiatej na jednom sídlisku skoro na hlavu tresol pivový pohár, evidentne vyhodený z jedného okna na štvrtom poschodí, v ktorom preblikávalo bledomodré svetlo televíznej obrazovky a ulicou sa niesol nepríčetný rev oslavujúci náš prvý gól v poslednej minúte druhej tretiny, neodolal som. Zápas som dosledoval v našej krčme Merlin Pub za aktívnej asistencie mnohých (v tej chvíli už pomerne zachrípnutých) kamarátov. Veselo bolo ale i po tomto infarktovom zápase, kedy STV2 vysielala záznam stretnutia Švédsko - Nemecko. Jeden z unavenejších kamarátov, dovtedy spiaci na stole, sa zobudil, snažiac sa zaostriť na obrazovku spozornel a do krčmového ticha zahlásil: „Do riti, my už hráme so Švédmi, kuvá, chlapi koľko som preboha spal?!“
PS: Jediné negatívum včerajšieho dňa bol už klasický problém. V sieti Orange sa nedalo nikde dovolať (mimochodom, ako sa vyplňuje trestné oznámenie?) a negatívum dneška je to, že musím byť zase v práci, az anyád!

 

 06.05.2002  Tento víkend bol mimoriadne futbalovo úspešný, čo sa mojich aktivít týka. Včera sme porazili s mužstvom Hr. Dúbravy (veľký futbal) silný Ostrý Grúň 1:0, vyhrali s Erlandom v malej lige BB nad Starými pánmi 4:0 (jarné skóre z troch zápasov máme 18:0! - hoci tentoraz bez mojej účasti) a v sobotu sa nám ako prvému mužstvu zvolenskej mestskej súťaže podarilo vyhrať nad „neporaziteľnou“ Javankou, mužstvom, ktoré vyše štyroch rokov stratilo len jediný bod v remíze s Gitonom a po vyhratom zápase prišlo o tri body kontumačne (po vzájomnej bitke) so Žamborovými trafikami. Takže prvá prehra Javanky v normálne dokončenom hracom čase po štyroch rokoch a naše mužstvo Investexu bolo tým, ktoré sa o to zaslúžilo. Výsledky 16.kola (keďže nestíham aktualizovať rubriku Investexu) ponúkam zoskenované v tomto GIFe.

 

 03.05.2002  Zháňam jednu skladbu. Kedysi okolo roku osemdesiatosem(?) skončila na Bratislavskej Lýre druhá a ja absolútne netuším, kto ju spieva, i jej názov mi je záhadou. Ak by niekto čosi tušil, nech sa mi ozve, ľahšie sa mi zháňa čosi čo viem identifikovať. Jediné čo vlastním je totálne nekvalitný záznam zo stredných vĺn Slovenského rozhlasu, ktorý na TOMTO MIESTE ponúkam a prosím o identifikáciu  všetkých, čo si ju pamätajú.

PS: Vyhrali sme nad Švédmi - to je prekvapenie, dúfam, že večer neprekvapia Rakúšania pre zmenu nás :-)))

 

 26.04.2002  Aktualizujem. V akej kvalite, je zrejmé poznať hneď nižšie (poloprázdne rubriky a diskutabilná kvalita ich obsahu) - je mi to síce hanbou, že nestíham nič poriadne dokončiť, ale vychádzam zo starej dobrej pravdy - „dôležité je určiť si priority“. Keďže momentálne zasahujú do mojej existencie záležitosti, ktoré považujem za podstatnejšie ako tvorba mojej stránky, je jej osud a najmä aktívne zásahy do jej plnohodnotných aktualizácií v podstate nepredvídateľné. Zároveň ešte pracujem na úplne novej grafike (hoci s totálne amatérskym prístupom), takže pasivita tejto domény bude pretrvávať až do letných dní, kedy (snáď) spustím jej novú verziu. Prajem krásnu jar a mnoho psychických síl do nepredvídateľnej reality života na Slovensku!

 

a to je asi tak všetko...

Staršie aktualizácie nájdete v ARCHÍVE