AKTUÁLNE...

23. 09. 2002 - V najbližšej dobe bude futbalová rubrika úplne prerobená, pretože je dosť rozťahaná a moje aktivity už zďaleka nie sú až také rozsiahle. I preto momentálne stagnuje jej aktualizácia.

27. 12. 2001 - K nižšie uvedeným správam - Štefanský zápas sa odohral, skončil zmierlivo 4:4, spomínam ho TU. A k správe z 15. decembra - zápas s Dynamikom Nitra (Slovenský pohár) sme vyhrali kontumačne 5:0. Pomstilo ich ďalšie nitrianske mužstvo - Mäsomax, o čom píšem TU.

26. 12. 2001 SA IDE UDIAŤ ŠTEFANSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS, ktorého mediálno-reklamná kampaň je pod mojím patronátom. Relevantné info: www.stefan.host.sk

15. december 2001 - Som trochen rozladený... Nemám rád, ak sa niečo dlho plánuje a človek sa niečo dlho teší - to totiž málokedy vychádza k plnej spokojnosti plánujúceho... Jednoducho a jasne - bol som pozvaný dobrými ľuďmi ako brankár na zápas druhého kola Slovenského pohára za mužstvo Slovakie Zvolen, ktoré o druhej hodine poobednej dnešného dňa malo odohrať svoj zápas proti Nitre. Nestalo sa tak. Nitra nepricestovala. To by bolo ešte v pohode, pretože by sme vyhrali kontumačne... keby ovšem mal zápas kto skontumovať. Neprišli totiž aj rozhodcovia z Bratislavy. Oficiálny výkop bol totiž o štrnástej, ale neoficiálna informácia uvedená na teletexte STV hovorila o hodine šestnástej. Kto naletel, neprišiel... Som zvedavý, ako sa to celé vyvinie. Pretože my sme tam boli načas, na rozdiel od ostatných... Pravidlá Slovenského futbalového zväzu sú však občas podivné... Uvidíme.

september 2001 - Presne 1. septembra sa začal nový ročník malej ligy mesta Zvolen, ktorý je historicky rekordný najvyšším doterajším počtom účastníkov. 42 mužstiev bude bojovať v prvej, druhej a v osemnásťčlennej tretej lige. Poslednou generálkou na ostrú premiéru bol turnaj, ktorého sme sa zúčastnili i my (Investex) a opisujem ho v tejto časti.

máj 2001 - Tak sa udial aj turnaj v Domanikách - reportáž nižšie a aj „kórejsák“. 

február 2001 - Zimný turnaj v malom futbale sa už odohral - reportáž z pôsobenia našich mužstiev nájdete TU.
Ďalej - v piatok, 16. februára, sa v telocvični Bučina Zvolen udial samozvaný železničiarsky turnaj futbalový, ktorý poctili svojou neúplnou návštevou štyri mužstvá. V jednom z nich som mal možnosť chytať aj ja, ale ako som už spomenul, nijaké nebolo kompletné, takže sme sa striedali v nich všetci. Preto nech nikoho neprekvapí, že v konečnom dôsledku som chytal za všetky. A o tom, že som sa snažil, svedčí pomerne veľká a ešte stále boľavá chrasta pod ľavým kolenom. My, teda niečo ako „Štrekári“ sme skončili prví (ako brankár som dal i gól po samostatnom útoku), a následne sme to i oslávili. Potom som ešte odohral zápas v rámci tréningu Javanky (tiež som dal pár gólov) na malé brány a o druhej v noci som bol doma. Nepýtajte sa, ako som vypĺňal voľné chvíle medzi pobytmi na ihrisku, pretože si to už ani sám nepamätám... :-)

december 2000 - 26. decembra sa uskutoční už 7. ročník Štefanského futbalového zápasu na ihrisku VI. základnej školy vo Zvolene. Zúčastnia sa ho tak veteráni slovenských trávnikov, ako i my omladina slovenského futbalu. Všetko sa to započne o 11. hodine a ja verím, že nálada a futbalová kvalita, ktorá zdobila predošlé ročníky, bude prítomná i na tomto krásnom siedmom. Inak - pozývam Vás tam všetkých, pretože nielen futbalová atmosféra je lákadlom tohto zápasu. Však skúste sa len tak akoby nič, prejsť okolo stredovej čiary a možno zaregistrujete malý, ale voňavý kotlík čaju s rumom. Oficiálna stránka je k nahliadnutiu TU.

Taktiež by som rád pozval všetkých milovníkov kvalitného futbalu na 50. !!! jubilejný ročník Silvestrovského futbalu medzi mužstvami AC Štácia - FC Mesto. V posledný deň tohto tisícročia o 12.30 hod. ho „odkopne“ slávnostným výkopom zvolenský primátor Ing. Vlado Maňka a už tradične sa odohrá na ihrisku SŠ Strojníckej vo Zvolene (pri malej stanici). Tam sa síce nezúčastním :-)), ale to vôbec neuberá na neskutočnej kvalite predvedenej tými najlepšími futbalistami minulosti i súčasnosti, ktorých zvolenský futbal odchoval. Takže na Silvestra o pol jednej na ihrisku Strojníckej-Dopravnej strednej školy. Určite tam nebudete nasucho. Myslím, že to je celkom pekný štart k polnočnej opici, či nie? 

október 2000 - len tak pre vlastnú informáciu si tu idem vypísať celý môj týždenný harmonogram futbalových „povinností“:
• pondelok - 19.00 hod. - telocvičňa II. ZŠ Zvolen - tréning s „vývojármi“ (nonstop)
• utorok - neuveriteľné ale voľno!
• streda - 18.15 hod. - telocvičňa Cirkevnej ZŠ Zvolen - tréning Investexu (do jari)
• štvrtok - 19.00 hod. - telocv. Sásová BB - tréning s „bystričanmi“ (do odvolania)
• piatok - 20.30 hod. - telocvičňa TU Zvolen - tréning z VŠ profesormi (plánovaný)
• sobota - v priebehu dňa - zápasy malej ligy Zvolen a B. Bystrica (do konca nov.)
• nedeľa - popoludní - zápasy vo veľkom futbale na Hr. Dúbrave (do polovice okt.)
...takže je toho dosť...

03. 09. 2000 - A začína nám jarná súťaž. Presne o týždeň, čiže v sobotu, 9. septembra, sa o ôsmej hodine ráno započne maloligová zvolenská sezóna 2000/2001. Prvýkrát v histórii LIMFU (ligy malého futbalu) vo Zvolene sa bude bojovať až v troch ligách, v ktorých sa zúčastní po dvanásť mužstiev. Prví dvaja (vraj) automaticky postupujú a poslední dvaja s plačom vypadávajú. My, teda Investex, budeme mať taktiež prvýkrát v histórii existencie klubu v najvyššej lige dve zastúpenia a to INVESTEX (bývalý Investex „A“) a ŠK INVESTEX (bývalý Investex „B“) - konečne teda aspoň v tomto prípade nebudem mať problém s klepaním úvodzoviek... :-)

03. 09. 2000 - Tak sa udial aj turnaj aj plagátom avizovaný zápas, ktorý dopadol tak, ako dopadol, píšem o tom o pár riadkov nižšie. Plagáty som natlačil včas, vytvoril aj informačné bulletiny, takže ja mám svedomie čisté. Taktiež organizácia turnaja a zápasu bola na profesionálnej úrovni. Takže jediní, kto by sa mal zamyslieť nad svojím prístupom k zápasu, sú hráči.

13. 08. 2000 - V piatok som bol trénovať z najúspešnejším zvolenským maloligovým mužstvom Javankou a dozvedel som sa toto:
Druhého septembra (vraj sobota) sa uskutoční Futbalový turnaj o pohár primátora mesta Zvolen za účastí mužstiev prvej a druhej ligy malého futbalu z nášho mesta. O štartovnom a ostatných údajoch neviem zatiaľ nič. Taktiež sa v tomto termíne v poludňajších alebo večerných hodinách vykoná zápas prvého kola slovenského pohára v malom futbale medzi nováčikom Javanka Zvolen a minuloročným finalistom Diamont Selce. Všetky údaje budú na plagátoch vo Zvolene (v utorok ich tlačím na A2) a z bulletinu, ktorý dostanete priamo v hale (ten ešte musíme doriešiť - odišiel mi totiž skener). Všetko sa to bude diať v Športovej hale (bývalý Rates) vo všešportovom areáli na Neresníckej ceste č. 13.